Aktualności

27-01-2023-12:35:24

Bring Me The Horizon wystąpi w Polsce!

Udostępnij! Tweetnij!

Materiały prasowe

U boku brytyjskiej gwiazdy zagrają: A Day To Remember, Poorstacy i Lorna Shore.

Bring Me The Horizon ma za sobą kilkanaście bardzo intensywnych lat scenicznej działalności! Eksperymenty z gatunkami, ciekawe kolaboracje i przede wszystkim ciężka praca okazały się przepisem na światowy i długotrwały sukces Brytyjczyków.

Bring Me The Horizon znają zarówno fani metalu, jak i entuzjaści popu, hip hopu czy elektroniki. Swoją muzyką i emocjonalnymi tekstami grupa przełamuje międzygatunkowe granice i trafia do coraz szerszego grona odbiorców, z którym aktywnie się integruje, np. za pośrednictwem social mediów.

Uwaga! Na koncert zostało już bardzo niewiele biletów! Do zobaczenia 6 lutego 2022 roku w Arenie Gliwice - tego wieczoru nie może Was tam zabraknąć!

Bilety kolekcjonerskie są dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie) oraz https://ebilet.pl.

BRING ME THE HORIZON (Wielka Brytania) deathcore, metalcore, rock:

Powstały w 2004 roku w angielskim Sheffield zespół Bring Me The Horizon stał się w drugiej dekadzie XXI wieku jedną z najważniejszych na świecie formacji metalcore'owych. Dowodem dużej popularności kapeli w tym czasie były dwie nominacje do Grammy.

Ale po kolei. BMTH założyli, i stanowią trzon grupy do dziś, Oliver Sykes (wokal, klawisze), Matt Kean (gitara basowa), Lee Malia (gitara) oraz Matt Nicholls (perkusja). Tylko na pozycji klawiszowca, speca od sampli i dodatkowego wokalisty nastąpiła w 2012 zmiana i te funkcje sprawuje od tego czasu Jordan Fish. W pierwszym etapie działalności Bring Me The Horizon bliżej było do deathcore'a. Potem zespół ewoluował w melodyjną metalcore'ową stronę, a z czasem zaczął dodawać elementy niemające wiele wspólnego z ciężkim graniem, wywodzące się z trip hopu, czy popu. Wzbogacenie muzyki zostało docenione. Wydane między 2013 a 2019 rokiem płyty "Sempiternal", "That's The Spirit" i "Amo" dały BMTH duży sukces komercyjny, w tym pierwsze (Wielka Brytania) i drugie ("Billboard") miejsce na liście albumów oraz wspomniane nominacje do najcenniejszych muzycznych nagród w USA.

https://www.bmthofficial.com/
https://www.facebook.com/bmthofficial
https://www.youtube.com/watch?v=IPUUbVhvqrE

A DAY TO REMEMBER (USA) metalcore, pop punk:

A Day To Remember to zespół, który ciężko na swój sukces pracował i przede wszystkim ma pomysł na siebie. Połączenie elementów brutalnego metalcore'a z popową odmianą punka, doprawienie alternatywnym rockiem, popem oraz częste sięganie po piękne melodie to mieszanka, która w przypadku ADTR działa doskonale. Zwłaszcza na żywo.

Kapela była nominowana do nagrody prestiżowego magazynu "Alternative Press" jako najlepszy wykonawca koncertowy Ameryki. A Day To Remember od lat utrzymują się w czołówce w swojej ojczyźnie. W Ameryce mają na koncie dwie złote płyty, a wydana w 2016 roku "Bad Vibrations" dotarła aż do drugiego miejsca na "Billboardzie". W 2021 roku ADTR wydali siódmą płytę "You're Welcome", którą kończy wzruszająca, podnosząca na duchu kompozycja "Everything We Need".

//site.adtr.com/
https://www.facebook.com/adtr
https://www.youtube.com/watch?v=nDxOo7kt5Wc

POORSTACY (USA) emo rap, punk, metalcore:

Z Florydy pochodzi też kolejny artysta. Pierwszą miłością Carlita Juniora Miforta aka Poorstacy'ego było nie ostre granie i klimaty rodem z horrorów, lecz undergroundowy rap z Miami.

Do dziś w jego muzyce rapowanie jest obecne, choć Amerykanin specjalizuje się raczej w mieszaniu gatunków. Jego kawałki zbudowane są często na mocnym uderzeniu, wzbogaconym stylistycznie o różne elementy. Poorstacy opisuje swoją muzykę jako "emo rap". Warto wspomnieć, że utwór Poorstacy'ego Darkest Night" trafił na soundtrack filmu "Bill & Ted Face The Music" z Keanu Reevesem w roli głównej. Ścieżka dźwiękowa była nominowana do Grammy.

https://www.poorstacy.com/
https://www.facebook.com/POORSTACY/ 
https://www.youtube.com/watch?v=4EKhAThw6tI

STATIC DRESS (Wielka Brytania) post-hardcore, metalcore:

Mówi się, że w dzisiejszych czasach zespół - nawet przy ciężkiej harówie - nie może wystrzelić ot tak, jak gdyby nigdy nic. Static Dress burzy tę regułę. Pełnoprawnym albumem zadebiutowali dopiero w tym roku, a i tak mają na koncie wyprzedane koncerty w tak legendarnych miejscówach jak chociażby londyński Underworld. Zero zaskoczenia, bo grupa wjechała w świat post-hc na pełnym gazie i urządza się tam po swojemu. “Rouge Carpet Disaster” to płyta z miejscem na teatralną ekspresję, dopieszczone melodie, a do tego tyle moshogennego ciężaru, że nie powstrzymacie się od pląsów pod sceną. Na naszych oczach wyrasta duża nazwa. Zalecamy, abyście nie przepuścili tej okazji.

https://www.facebook.com/staticdress
https://www.youtube.com/watch?v=sOcov5hddFY 
https://www.instagram.com/staticdress/ 

Zagrają:
BRING ME THE HORIZON (Wielka Brytania) deathcore, metalcore, rock
+
A Day To Remember (USA) metalcore, pop punk
Poorstacy (USA) emo rap, punk, metalcore
Static Dress (Wielka Brytania) post-hardcore, metalcore

Kiedy
: 6 lutego (poniedziałek) 2023
Gdzie: Gliwice @ Arena Gliwice, ul. Akademicka 50
Bilety: 229/250 zł – miejsca stojące, 179-280 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie na miejsca stojące)
https://ebilet.pl (miejsca siedzące)

Zaprasza
Knock Out Productions
//www.knockoutprod.net

https://www.facebook.com/productions.knock.out

https://www.instagram.com/knockoutprod


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!