Aktualności

26-08-2022-09:42:50

Nowa edycja ostatniego albumu Bastille już dostępna

Udostępnij! Tweetnij!

Rozszerzona edycja albumu „Give Me The Future + Dreams of The Past” zawiera nowe utwory, współprace i covery. Wydawnictwo promuje singiel „Revolution”.

foto: Sarah Louise Bennett

Na początku tego roku Bastille wydali swój długo oczekiwany album #1 „Give Me The Future”. Krążek eksploruje wolną od ograniczeń futurystyczną krainę czarów i nową falę technologii, która pozwala zagubić się w wyobraźni i podróżować w czasie. Teraz zespół wydał kolejną część uznanego przez krytyków wydawnictwa, trzyczęściową rozszerzoną edycję albumu „Give Me The Future + Dreams Of The Past”.

Chcemy dać pełny obraz tego, co zamierzaliśmy uczynić albumem oraz zbadać koncept wybierania własnej przygody – mówi Dan. – Możesz zanurzyć się w idee przyszłości i elektronicznego świata, ale możesz też się cofnąć, pogrążając się w pamięci i nostalgii, z dala od technologii. Możesz też wybrać ucieczkę na parkiet.

Druga część wydawnictwa kontynuuje niektóre tematy i narracje oryginalnego albumu, zagłębiając się w piosenki, które są przesycone motywami zależności od technologii, więzi międzyludzkich i nieograniczonych możliwości życia online. Część trzecia stanowi mały powrót do uznanej serii „Other People’s Heartache”, otwierając się na współprace, covery i bezgraniczną kreatywność.

Nowe piosenki coraz wyraźniej ukazują związek między przyszłością a przeszłością, na przykład w nostalgicznych kawałkach, takich jak inspirowane Graceland „Family Ties”. Napisany o wspomnieniach Dana Smitha z wizyty u jego zmarłej ciotki w RPA, utwór stanowi odpowiednik futurystycznego blasku podróży w czasie. Podobne emocje zapewnia nowy singiel – elektroniczny przebój „Revolution”.

„Revolution” to jedna z głównych piosenek „Give Me The Future”, inspirowana produkcją Quincy’ego Jonesa i „Can’t Feel My Face” The Weeknd. – Refren opowiada o intymności ludzkiego połączenia w kontekście science fiction. Mówi również o wszystkich tych niesamowitych osobach, które spędzają swoje życie na próbach zmiany świata w pozytywny sposób – wyjaśnia Dan. – Naprawdę mnie zachwycają! Jeśli jesteś jednym z nich, wynalazcą, aktywistą lub naukowcem, musisz umieć wyobrazić sobie wersję przyszłości, która jest lepsza niż ta, która istnieje, i znaleźć w sobie energię do pracy, aby ta wizja stała się rzeczywistością. Wszystko to pośród innych rzeczy, z którymi się zmagasz! Chciałem więc ukłonić się w stronę tych osób. Zanim wydarzy się coś wielkiego, większość z nich będzie miała w głowie te małe rewolucje; zmianę perspektywy, która prowadzi do czegoś większego.

W trzeciej części albumu, „Other People’s Heartache”, Bastille ożywia tę energię poprzez współprace z innymi artystami: znajdziemy tu „Run Into Trouble” z Alokiem, „Eight Hours” z Tyde, cover klasyka Bruce’a Springsteena „Dancing In The Dark” i nowe utwory, w tym „Remind Me” i melancholijną balladę „Running Away”.

Ostatnią piosenką na płycie jest przepiękna „Hope For The Future”, która uwydatnia świetlaną przyszłość zespołu. To utwór napisany na potrzeby ścieżki dźwiękowej do „From Devil’s Breath” – wyprodukowanego przez Leonardo DiCaprio krótkometrażowego filmu dokumentalnego o pożarach lasów, zmianach klimatycznych i sadzeniu drzew. Utwór koncentruje się na melodii gitary akustycznej i wielowarstwowym wokalu Smitha.

Czwarty album Bastille „Give Me The Future” został okrzyknięty przez wielu krytyków ich najlepszym do tej pory wydawnictwem. Od czasu premiery, Bastille ożywili motywy albumu na arenach w Wielkiej Brytanii i podczas trasy koncertowej po Ameryce Północnej. Na tegorocznym Glastonbury zapotrzebowanie na sekretny i niezwykle kameralny występ Bastille było tak wielkie, że organizatorzy festiwalu musieli odgrodzić okolicę namiotu.

Zespół wkrótce zagra sety na kolejnych wielkich festiwalach w Wielkiej Brytanii i Europie. Już w listopadzie Bastille zaprezentują się w Polsce na żywo. Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatora

Tracklista: 

PART ONE – GIVE ME THE FUTURE

1. Distorted Light Beam

2. Thelma + Louise

3. No Bad Days

4. Brave New World (Interlude)

5. Back To The Future

6. Plug In...

7. Promises (by Riz Ahmed)

8. Shut Off The Lights

9. Stay Awake?

10. Give Me The Future

11. Club 57

12. Total Dissociation (Interlude)

13. Future Holds [feat. BIM]

PART TWO – DREAMS OF THE PAST

1. Back To The Innerverse (Interlude)

2. Real Life

3. Family Ties

4. Distorted Light Beam (Reprise)

5. Revolution

6. survivin’

7. No More Bad Days

8.Hope For The Future

PART THREE – OTHER PEOPLE’S HEART ACHE

1. Other People’s Heartache (Interlude)

2. Run Into Trouble [Alok x Bastille]

3. Remind Me

4. Eight Hours [Bastille x Tyde]

5. Dancing In The Dark

6. Running Away


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: bastille