Aktualności

04-05-2023-14:07:27

Bastille prezentuje „MTV Unplugged”

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Bastille świętował tegoroczny Record Store Day limitowanym winylem „Bastille: MTV Unplugged”. Album jest dostępny także w wersji cyfrowej.

foto: Sarah Louise Bennett

Kameralny koncert odbył się w londyńskim Porchester Hall w 2021 roku. Album zawiera 15 utworów, w tym uwielbiane przez fanów „Pompeii” i „Happier” oraz covery kultowych „Killing Me Softly” Roberty Flack i „Come As You Are” Nirvany.

Dan Smith komentował: – Jesteśmy bardzo podekscytowani, że nasz koncert MTV Unplugged w końcu ukazał się w całości. To zaszczyt, że mogliśmy pracować z tak szalenie utalentowanymi muzykami, aby połączyć naprawdę różnorodne aranżacje naszych utworów. Dodaliśmy dwa nowe covery uwielbianych przez nas piosenek, aby oddać hołd klasycznym sesjom MTV Unplugged, których słuchaliśmy dorastając. Wszyscy jesteśmy ogromnie dumni z tej płyty oraz winyla, który przygotowaliśmy z okazji Record Store Day. Ten dzień wspiera niezależne sklepy płytowe, które są niezwykle ważne dla nas – wielkich fanów muzyki – i dla wszystkich tych, którzy mają szczęście pracować w tym przemyśle.

Podczas koncertu zespół po raz pierwszy zagrał piosenkę „Hope For The Future”. Utwór pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do wyprodukowanego przez Leonardo DiCaprio krótkometrażowego filmu dokumentalnego o katastrofie klimatycznej.

Koncert był pierwotnie emitowany przez MTV w ponad 180 krajach. Cyfrowe wydanie oraz limitowany winyl stworzony na potrzeby Record Store Day to odpowiedź na prośby fanów, którzy od początku domagali się oficjalnego wydania.

Tracklista:

1. survivin’

2. Quarter Past Midnight

3. Blame

4. Daniel In The Den

5. Bad Decisions

6. Come As You Are

7. Give Me The Future

8. Laughter Lines

9. Fake It

10. Good Grief

11. No Bad Days

12. Killing Me Softly With His Song

13. Hope For The Future

14. Happier

15. Pompeii


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: bastille