Aktualności

14-09-2022-10:14:20

17-letni d4vd w teledysku do przełomowego „Romantic Homicide”

Udostępnij! Tweetnij!

Pochodzący z Teksasu d4vd („David”) to nowicjusz, który szturmem podbija świat singlem „Romantic Homicide”. 17-letni autor piosenek i mieszający gatunki wokalista podpisał kontrakt z Darkroom/Interscope Records i zaprezentował właśnie oficjalny teledysk. Wyreżyserowany przez niego samego klip to efekt jego miłości do anime i filmów noir.

foto: Hope Obadan

W niecały miesiąc od premiery, „Romantic Homicide” wspiął się na listy przebojów, osiągając 19. miejsce na liście Spotify Top 50 w USA i 1. miejsce na amerykańskiej liście viralowej. Obecnie utwór znajduje się również na 12. miejscu listy przebojów Hot Rock & Alternative Billboardu, dziennie generując prawie milion streamów na całym świecie.

Singiel powstał dzięki jego miłości do procesu pisania piosenek w dzienniku i eksperymentach ze słowem mówionym i prozą. Kojący wokal dv4d doskonale kontrastuje z prowokującym do myślenia tekstem, który z łatwością przyciąga kolejnych fanów online. Jedno jest pewne – d4vd dopiero się rozkręca i ma w zanadrzu sporo niespodzianek.

Z ponad 25 milionami globalnych streamów na samym Spotify, jego „czysty i prawdziwy” wokal („Lyrical Lemonade”) oficjalnie podbił serca internetowej społeczności wielbicieli muzyki. Jego początki jako artysty sięgają dopiero 2021 roku. Nastoletnia sensacja zaprezentowała swój talent niczym kameleon, balansując po różnych stylach produkcji – od indie, przez rock, po R&B.

Mając ograniczony dostęp do studia, nie mówiąc już o profesjonalnym sprzęcie muzycznym, d4vd zaczął tworzyć muzykę łącząc się z producentami w sieci, a następnie nagrywając swoje wokale podczas produkcji za pomocą iPhone’a. Wkrótce nastolatek – który jest także zapalonym graczem gier wideo – zaczął zapowiadać swoją muzyką podczas gry w Fortnite. Wkrótce d4vd dołączył do społeczności TikToka, gdzie zaczął dzielić się różnymi wersjami nadchodzących singli za pomocą aplikacji BandLab. Piosenki zdobyły miliony wyświetleń jeszcze przed oficjalnym wydaniem.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: