Aktualności

10-04-2024-09:42:43

d4vd prezentuje nowy singiel „Feel It (From The Original Series ‘Invincible’)”

Udostępnij! Tweetnij!

Piosenka promuje drugi sezon serialu dostępnego na Amazon Prime Video.

Materiały prasowe

Można już oficjalnie mówić, że d4vd jest wschodzącą gwiazdą
Billboard

Dzięki swojej zmieniającej zasady muzyce ten wokalista i songwriter szturmem podbija pokolenie ZGQ

Bardzo współczesny rodzaj wschodzącej gwiazdy… specjalizujący się w łamiącym serca popie książę gierFADER

Doskonale radzi sobie z kwestionowaniem oczekiwań i zmienia zasady, krok po kroku samodzielnie tworząc hity Variety

Nie sposób nie zatopić się w jego kotle alternatywnego indie rocka, będącego muzyką tworzoną z serca i podkreślającą możliwości jego wokaluCLASH

Będący już gwiazdą popu 19-letni d4vd udostępnił nowy singiel „Feel It (From The Original Series ‘Invincible’)”. Piosenka pojawiła się w jednym z docinków animowanego serialu superbohaterskiego „Invincible”, który można oglądać na platformie Amazon Prime Video.

Utwór jest próbką nowego brzmienia artysty, połączeniem jego funkowego stylu z energią docenionej przez krytyków produkcji. Ciężkie linie basu i godne uwagi gitarowe riffy ciekawie korespondują z urzekającym refrenem, w którym dv4d falsetem śpiewa: „Nie potrzebuję niczego więcej, bądź falą, a ja będę brzegiem”. Utwór pojawia się w jednym z odcinków „Invincible”, w scenie romantycznej randki, podczas której widzowie zobaczą serię klasycznych pomyłek oraz zaskakującą superbohaterską akcję. Piosenka i towarzysząca jej wizualizacja poszerzają filmowy dorobek d4vd i jego alter ego IT4MI.

W „Feel It” podążamy za Markiem i Amber latającymi po mieście podczas randki. Chciałem, by ta piosenka miała w sobie atmosferę nieważkości, byście mogli poczuć, że latacie wspólnie z nimi. Sporo ludzi tego nie wie, ale pisanie piosenek do obrazu jest tak naprawdę tym, od czego zaczynałem swoją przygodę z muzyką. Fajnie było znów to zrobić, tym razem do jednego z moich ulubionych animowanych seriali – mówi d4vd.

Artysta zapowiedział niedawno letnią trasę koncertową „My House is Not a Home”, która rozpocznie się 5 czerwca w Toronto i zawita m.in. do Nowego Jorku, Los Angeles (ze względu na ogromne zainteresowanie dołożono trzeci występ w tym mieście), Londyn czy Paryż. Artysta pojawi się także m.in. na Lollapaloozie w Chicago, zawita na festiwale Governor’s Ball, Bonnaroo i Boston Calling. W rozpisce znajduje się również występ w White Oak Music Hall w rodzinnym Houston. Koncert wyprzedał się w zaledwie kilka minut po ogłoszeniu. Pełna lista koncertów d4vd oraz bilety są dostępne na oficjalnej stronie artysty.

W marcu d4vd wydał „My House Is Not a Home”, wzruszającą, alternatywną balladę o samotności. Artysta śpiewa o opuszczaniu domu, przeprowadzce do Los Angeles i ostatecznym rozpadzie napiętych relacji. d4vd postawił na osobisty tekst, którego wydźwięk podkreśla jego imponujący wokal. Twórca sięga tutaj po najwyższe tony, zachwycając słuchaczy swoim falsetem. W wyreżyserowanym przez Raheema Powella d4vd porzuca swoją przeszłość, przechadzając się po pustym domu nawiedzonym pamiątkami z dzieciństwa i zdjęciami, które pozornie kiedyś tętniły życiem i radością.

W lutym artysta opublikował podwójny singiel zatytułowany „Withering”. Zawierające premierowe piosenki „Leave Her” oraz „2016” wydawnictwo było pierwszym, którym 19-letnia supergwiazda podzieliła się ze słuchaczami w 2024 r. Oba utwory pokazały jego poprockowe oblicze i zyskały uznanie takich mediów jak m.in. Hypebeast, BET czy UPROXX.

d4vd (czytaj: David) to artysta-wizjoner, który zaledwie rok po rozpoczęciu komponowania i nagrywania trafił na nagłówki na całym świecie. Jego eklektyczny gust muzyczny to zasługa inspiracji gamingowymi filmami z muzyką rapową i indie, zwłaszcza tymi stworzonymi pod „Fortnite”. Również sam d4vd tworzył podobne filmy, a gdy zaczął otrzymywać roszczenia o prawa autorskie, za sugestią mamy postanowił tworzyć autorską muzykę w programie BandLab.

d4vd rozpoczął nowy etap swojej historii potężnym, definiującym karierę singlem „Romantic Homicide”. Opublikowany w lipcu ubiegłego roku utwór odbił się szerokim echem na całym świecie, gromadząc ponad miliard streamów. Piosenka dotarła do 33. miejsca listy Billboard Hot 100 i była najczęściej odtwarzanym fragmentem debiutanckiej EP-ki artysty „Petals To Thorns”, która uplasowała się na szczycie listy Billboard Heatseakers Albums. Twórca wykonał „Romantic Homicide” w programie Jimmy’ego Kimmela, a później ruszył w trasę koncertową „SOS Tour”, podczas której SZA promowała wydany w 2022 r. album „SOS”. d4vd zawitał wówczas na kilka ważnych festiwali, w tym ACL i Camp Flog Gnaw Carnival Tylera, the Creatora.

Ballada „Here With Me” również wspięła się wysoko na listach przebojów, sprawiając, że d4vd zaczął być wymieniany wśród najciekawszych wschodzących gwiazd muzyki. d4vd przez lata prowadził dziennik, w którym zapisywał wiersze i teksty piosenek. „Romantic Homicide”, w całości nagrane na iPhonie, dotarło do 34. miejsca Billboard Hot 100 i poskutkowało podpisaniem kontraktu z Darkroom/Interscope. Wszystko to miało miejsce jeszcze zanim d4vd ukończył liceum. Debiutancka trasa koncertowa „The Root Of It All” wyprzedała się w pół godziny.

d4vd od dziecka prowadzi dzienniki, w których notuje rapowe teksty i wiersze. Artysta czerpie sporo inspiracji z mangi i anime. Do jego licznych wyróżnień należy m.in. miejsce na liście Billboard 21 Under 21. Debiutancka EP-ka „Petals To Thorns” oraz wspólna trasa z SZĄ potwierdziły, że d4vd zasłużył na wszystkie dotychczasowe pochwały.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: