Aktualności

23-09-2022-08:43:03

Sam Smith i Kim Petras w długo oczekiwanym singlu

Udostępnij! Tweetnij!

Sam Smith prezentują główny singiel z nadchodzącego czwartego albumu. Poza pop divą Kim Petras, nad singlem „Unholy” pracowali producenci ILYA (Max Martin, Ariana Grande, Jennifer Lopez), Blake Slatkin (Lizzo, 24K Golden), Cirkut (Nicki Minaj, The Weeknd), Omer Fendi (Lil Nas X, The Kid Laroi) i wieloletni współpracownik Jimmy Napes.

foto: Michael Bailey Gates

Nagrany na Jamajce „Unholy” to główny singiel z czwartego studyjnego albumu Sama Smitha. Utwór czaruje klubowym urokiem, pulsującym basem i zadziorną zwrotką Kim.

„Unholy” to najśmielszy singiel w dorobku dwójki artystów. Utwór opowiada o zdradzającym mężu, który zostawia żonę i dzieci w domu. Utwór zainspirowany jest klubem The Body Shop w LA.

Sam Smith komentują: – „Unholy” powstało na Jamajce i było jednym z naszych najwspanialszych momentów twórczych w karierze. Eksperymentowanie w ten sposób i pozbycie się książki z zasadami było naprawdę oczyszczające i uwalniające. Zaszczytem była również praca z Kim Petras i bycie świadkiem jej talentu. Ta piosenka opowiada o wyzwoleniu się ze szponów cudzych tajemnic.

– Jestem wielką fanką Sama – dodaje Kim Petras. – Świetnie jest poznać innego artystę, który pisze naprawdę dobre teksty i ma własną wizję. Spędziliśmy w studio czas najlepiej, jak potrafimy. Czułam, że Sam naprawdę we mnie wierzą i zachęcają do bycia sobą. Jestem zaszczycona, że zostałam wybrana do tej piosenki.

Od czasu debiutanckiego albumu „In The Lonely Hour” (2014), Smith nieustannie biją rekordy: 35 milionów sprzedanych albumów, 250 milionów sprzedanych singli, 45 miliardów streamów na wszystkich platformach oraz mnóstwo nagród: cztery Grammy, trzy BRIT, sześć MOBO, Złoty Glob i Oscar. Mają na koncie dwa albumy #1, pięć singli #1, a także dwa single #1 we współpracach klubowych z Naughty Boyem („La La La”, 2013) i Calvinem Harrisem („Promises” z Jessie Reyez, 2018). Wraz z wydaniem „Unholy” i nadchodzącym nowym albumem, 2023 zapowiada się na niezaprzeczalnie ważny rok dla Sama.

//samsmith.world/UnholyINźródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!