Aktualności

30-03-2023-13:01:32

Metallica udostępnia tytułowy utwór z albumu „72 Seasons”

Udostępnij! Tweetnij!

14 kwietnia zbliża się wielkimi krokami. Metallica zaprezentowała właśnie tytułowy utwór z nadchodzącego albumu „72 Seasons” oraz towarzyszący mu teledysk. 7,5-minutowe dzieło otwiera nową płytę. To już czwarta zapowiedź – wcześniej zespół podzielił się utworami „If Darkness Had a Son”, „Screaming Suicide” oraz „Lux Æterna”.

foto: Tim Saccenti

Napisany przez Hetfielda, Ulricha i Hammeta kawałek jest ucieleśnieniem koncepcji kryjącej się za tytułem płyty. James Hetfield wyjaśniał wcześniej: – 72 pory roku. Pierwsze 18 lat życia, w których kształtują się nasze prawdziwe lub fałszywe oblicza. Koncepcja, że to rodzice powiedzieli nam, „kim jesteśmy”. Możliwe zaszufladkowanie naszej osobowości. Myślę, że najbardziej interesującą kwestią w tym wszystkim jest nieustanne badanie tych bazowych przekonań oraz jak wpływają one na nasze postrzeganie świata współcześnie. Wiele z naszych dorosłych doświadczeń to rekonstrukcja lub reakcja na doświadczenia z młodości. Więźniowie dzieciństwa lub uwolnienie się z bagażu, który ze sobą niesiemy.

Album „72 Seasons” ukaże się 14 kwietnia. Producentami krążka są Greg Fidelman oraz Hetfield & Ulrich. Całość ma 77 minuty i 12 utworów. To pierwszy długogrający album Metalliki od wydanego w 2016 „Hardwired… To Self-Destruct”. Album ukaże się w kilku wersjach, które ucieszą wszystkich fanów i kolekcjonerów.

Światowa prapremiera płyty, czyli odsłuch w kinie w najwyższej jakości obrazu i dźwięku (z Dolby Atmos w wybranych kinach), odbędzie się 13 kwietnia. Więcej informacji tutaj:

Metallica przedpremierowo – kup i posłuchaj nowy album „72 Seasons” przed wszystkimi!

Premiera nowego albumu Metalliki zbliża się wielkimi krokami. Universal Music, Hard Rock Cafe oraz Empik zapraszają na wyjątkową imprezę, w trakcie której będzie można przedpremierowo usłyszeć i zakupić płytę „72 Seasons”!

więcej

W sprzedaży są już dostępne pojedyncze bilety na wszystkie koncerty Metalliki w ramach trasy M72. Metallica zagra dwa koncerty w każdym mieście, które jest objęte tournée. Każdy No Repeat Weekend to dwa oddzielne koncerty, z różnymi setlistami i supportami. M72 to także nowa, okrągła scena i słynny Metallica Snake Pit w centralnym miejscu, jak również passy I Disappear i wiele innych atrakcji. Polscy fani będą mogli posłuchać Metalliki na żywo 5 i 7 lipca 2024.

Część dochodu z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazana fundacji zespołu, All Within My Hands. Organizacja zgromadziła do tej pory 13 milionów dolarów, w tym niemal 6 zostało przekazane na granty i programy doskonalenia zawodowego w USA, ponad 2,5 miliona na poprawienie sytuacji żywnościowej, a ponad 3,2 mln na zwalczanie skutków katastrof naturalnych.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: metallica