Aktualności

25-04-2023-11:58:09

Kali Uchis w nowym teledysku do „Moonlight”

Udostępnij! Tweetnij!

Gwiazda tegorocznej Coachelli (czy też Kalichelli, jak nazwały imprezę niektóre media, ze względu na zachwycający set Kali Uchis) zaprezentowała właśnie najnowszy teledysk do piosenki „Moonlight” w reżyserii Colina Tilleya i Sarah McColgan.

Materiały prasowe

Piosenka pochodzi z najnowszego albumu Uchis, „Red Moon In Venus”, który zadebiutował na 4. miejscu listy Billboard 200 – to jej pierwszy album w Top 10 w Stanach. W tym miesiącu Uchis podbiła główną scenę Coachelli, a wśród jej gości specjalnych znaleźli się Tyler, The Creator, Omar Apollo i Don Toliver.

Kali była jedną z najjaśniej błyszczących gwiazd festiwalu. „Rolling Stone” słusznie przyznał, że Kali „zahipnotyzowała tłum”, a „Los Angeles Times” chwalił ją: „Kali Uchis zachwyciła tłum swoimi balladami R&B, wykonując piosenki z kokietującym starohollywoodzkim urokiem ikon burleski”.

Uchis rozpoczęła właśnie trasę po Ameryce Północnej. Większość koncertów jest wyprzedana. Ponadto, artystka należy do największych gwiazd na tegorocznej Lollapaloozie w Chile, Argentynie i Brazylii oraz Estéreo Picnic w Kolumbii.

Kali otrzymała nominację do tegorocznych Latin American Music Awards w kategorii Najlepszy artysta pop. Wystąpiła także w wiosennej kampanii H&M Studio.

„Red Moon In Venus” cieszy się powszechnym uznaniem krytyków. Pitchfork chwalił wydawnictwo: „Po części Brigitte Bardot, a po części kolumbijska baddie – 28-latka emanuje delikatną pewnością siebie. „Red Moon in Venus” to do tej pory jej najbardziej intrygujący projekt”.

Na „Red Moon In Venus” Kali połączyła siły z Summer Walker, Donem Toliverem i Omarem Apollo. Na płycie znajdziemy wydany w lutym „Moonlight” i styczniowy „I Wish you Roses” z teledyskiem w reżyserii Cho Gi-Seok. 

Uchis ma na koncie nagrody Grammy, Billboard Latin Music Awards, Billboard Music Awards, American Music Award, Premios Nuestra Tierra, Univision Premios Juventud oraz uznanie Variety Hitmakers. Jej przebój „telepatía” z 2021 roku zgromadził ponad 2 miliardy streamów i był najdłużej utrzymującą się w Billboard Hot 100 hiszpańskojęzyczną piosenką solowego artysty. Hit gościł w zestawieniu rekordowe 23 tygodnie.

Wychowana między Wirginią a Kolumbią, Kali Uchis zyskała rozgłos w 2015 roku dzięki projektowi „Por Vida”. Jej debiutancki album z 2018 roku, „Isolation”, zdobył szerokie uznanie krytyków i znalazł się na wielu listach best of, w tym w „Rolling Stone”, Pitchforku, NPR i Vulture. Uchis współpracowała i dzieliła sceny z takimi gwiazdami jak SZA, Gorillaz, Jorja Smith, Diplo, Major Lazer, Snoop Dogg, Kaytranada czy Leon Bridges. Podróżowała po całym świecie, dając uznane sety na najważniejszych festiwalach, w tym na Open’er Festival.

Tracklista:

1. in My Garden...

2. I Wish you Roses

3. Worth the Wait feat. Omar Apollo

4. Love Between...

5. All Mine

6. Fantasy feat. Don Toliver

7. Como Te Quiero Yo

8. Hasta Cuando

9. Endlessly

10. Moral Conscience

11. Not Too Late (interlude)

12. Blue

13. Deserve Me feat. Summer Walker

14. Moonlight

15. Happy Now


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: kali uchis