Aktualności

23-08-2023-13:30:44

Kwiat Jabłoni z Bursztynowym Słowikiem

Udostępnij! Tweetnij!

Drugi dzień tegorocznego Top Of The Top Sopot Festiwal odbywał się pod znakiem #Summer Vibes. Kluczowym elementem wieczoru był konkurs o Bursztynowego Słowika - jedną z ważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego.  

foto: Sebastian Mintus

Ta nagroda, którą trzyma moja siostra znajdowała się poza sferą naszych marzeń, więc jesteśmy po prostu zaszczyceni tym co się dzieje. Jest to absolutnie niewyobrażalna sytuacja. Chcemy też powiedzieć, że bardzo się cieszymy z tego w jakim gronie startowaliśmy w tym konkursie. Jesteśmy fanami osób, które były z nami na scenie. Jest to dla nas ogromny zaszczyt. Bardzo dziękujemy wam, naszym bliskim

- skomentował wygraną Jacek Sienkiewicz. 

Zespół na scenie legendarnej Opery Leśnej wystąpił z utworem "Od nowa" - pierwszym singlem zapowiadającym trzecią płytę o tytule "Pokaz Slajdów", która w limitowanej wersji w preorderze wyprzedała się w ekspresowym tempie. Premiera płyty planowana jest na 13 października tego roku. 

“Od nowa” opowiada o pragnieniu wymazania z naszej przeszłości tego, co trudne i złe. Jest o tym, jak utarte schematy i przyzwyczajenia wpływają na aktualne relacje międzyludzkie. To wielkie marzenie o powrocie do początków. Zespół komentuje rzeczywistość w sposób uniwersalny, perspektywiczny i wrażliwy. Z przekonaniem wykonują pełny zapytań tekst. 

Kwiat Jabłoni - Jedyna w Polsce tak rozpoznawalna folk-popowa grupa. Od 2018 r. z niesłabnącą siłą oczarowuje kolejnych słuchaczy. Od czasu ukazania się w 2019 r. płyty „Niemożliwe” (ze słynnym „Dziś późno pójdę spać”) zespół nie zwalnia: tworzy kolejne hity, wydaje płyty,  koncertuje i udziela się społecznie. Liderami grupy są Kasia i Jacek Sienkiewicz.  

Grupa wydała dotychczas dwa studyjne albumy. Wspomniany debiutancki krążek “Niemożliwe” i „Mogło być nic” (2021)  W 2022 r. ukazał się projekt specjalny „Wolne serca”, realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Za ostatnie wydawnictwo zespół był nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategoriach: Najlepsze nowe wykonanie i Najlepszy album roku (piosenka i poetycka i literacka).


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!