Aktualności

26-01-2024-12:54:45

Tom Odell wydał nowy album „Black Friday”

Udostępnij! Tweetnij!

Multiplatynowy wokalista, songwriter i producent Tom Odell wydał właśnie wyczekiwany przez fanów album „Black Friday”. Wydawnictwo trafiło na rynek nakładem wytwórni UROK.

Materiały prasowe

więcej

„Black Friday” przynosi szczere teksty, będące zapisem przemyśleń artysty nad złożonością miłości i relacji. Na płycie znajdziemy znane już single, w tym utwór tytułowy, który zgromadził dotychczas ponad 80 mln odsłon i nadal cieszy się dużą popularnością na TikToku, na którym wygenerował już ponad miliard interakcji od fanów. Lista utworów zawiera oczywiście także inne piosenki Toma z ostatnich miesięcy – „The End”, „Somebody Else” czy „Answer Phone”.

Tom zapowiedział także specjalną edycję nowej płyty. „Black Friday (Deluxe)” będzie dostępne jedynie w wersji cyfrowej od 2 lutego i znajdą się tam cztery dodatkowe nagrania, w tym porywająca wersja tytułowej piosenki nagrana w ramach Mahogany Session i piękną demówkę „The End Of The Summer”.

Aby uczcić premierę wydawnictwa z fanami Tom zapowiedział także zaplanowany na 30 stycznia ekskluzywny darmowy koncert w EartH w Hackney. Informacje na temat tego, co trzeba zrobić, by móc się na nim znaleźć, znajdują się na oficjalnej stronie artysty.

W przeciwieństwie do klawiszowego minimalizmu z „Best Day Of My Life”, poprzedniego albumu Toma, który trafił do Top 10 w Wielkiej Brytanii i przyniósł mu nominację do nagrody im. Ivora Novello, „Black Friday” przynosi utwory napisane i zaimprowizowane na blisko stuletniej gitarze. Jak zawsze u Odella równie ważna jest także warstwa liryczna, będąca dowodem jego olśniewającej elokwencji i silnej emocjonalności.

– W ostatnich latach skupiłem się na usuwaniu filtrów ze swojego procesu twórczego. Staram się być jak najbardziej prawdziwy w swoich tekstach. Mówienie czegoś, co może sprawić, że trochę się boję, jest o wiele bardziej inspirujące i stymulujące. Staram się być transparentny w tym, o czym śpiewam – wyjaśnia swoje podejście do pisania tekstów Tom.

- Chciałem się otworzyć i pokazać w tych piosenkach prawdziwą wrażliwość, ale w żadnym wypadku nie próbowałem tworzyć czegoś na kształt muzycznego wpisu do pamiętnika. Pomysł na tworzenie czegoś całkowicie autobiograficznego, wydaje mi się nudny. Potrzebuję zaangażować w to znacznie więcej kreatywności i wyobraźni – dodaje.

Promocji „Black Friday” towarzyszy trasa koncertowa, w ramach której artysta wystąpi także w Polsce. 27 marca Tom da wyprzedany koncert w warszawskiej hali Torwar. Rozpoczynające się w marcu tournée po Wielkiej Brytanii i Europie będzie największym w dotychczasowej karierze artysty.

Laureat BRIT Award i nagrody im. Ivora Novello Tom Odell wydał dotychczas pięć albumów studyjnych. Artysta dociera do 28 mln słuchaczy miesięcznie na Spotify. Na przestrzeni całej kariery jego utwory zebrały ponad 4 mld streamów, w mediach społecznościowych Tom dociera do niemal ośmiu milionów fanów. W 2022 jego piosenka „Another Love” przekroczyła 2 mld streamów, co zapewniło jej miejsce w Top 40 najczęściej odtwarzanych utworów w historii w Spotify.

„Black Friday” – lista utworów:

1. Answer Phone

2. Black Friday

3. Loving You Will Be The Death Of Me

4. The Orchestra Tunes Up

5. Spinning

6. The End Of The Summer

7. The Orchestra Takes Flight

8. Somebody Else

9. Parties

10. The Orchestra Is Feeling Tense

11. Nothing Hurts Like Love

12. Getaway (voice note)

13. The End

„Black Friday (Deluxe)” – lista utworów:

1. Answer Phone

2. Black Friday

3. Loving You Will Be The Death Of Me

4. The Orchestra Tunes Up

5. Spinning

6. The End Of The Summer

7. The Orchestra Takes Flight

8. Somebody Else

9. Parties

10. The Orchestra Is Feeling Tense

11. Nothing Hurts Like Love

12. Getaway (voice note)

13. The End

14. Fly Away

15. Hospital Cafe

16. The End (Mahogany Session)

17. The End Of The Summer (Demo)


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: tom odell