Aktualności

09-02-2024-09:10:33

Kuba Dąbrowski śpiewa o samotności

Udostępnij! Tweetnij!

Muzyk przedstawia nowy utwór „Za łatwo mi bez Ciebie”, który jest uzupełnieniem debiutanckiej EPki wydanej jesienią zeszłego roku.

Materiały prasowe

Za łatwo mi bez Ciebie” nawiązuje do wydanej w listopadzie 2023 roku EPki „Na razie muszę odpocząć”, której jest uzupełnieniem i pewnego rodzaju domknięciem. To numer o samotności i pogodzeniu się z nią. To historia zamknięcia się na nierozwiązaną przeszłość i próbą pójścia do przodu. Muzycznie nawiązuje do twórczości Damiena Rice'a i Michaela Kiwanuki. Utwór powstał przy współpracy z Magdą Laskowską oraz Wiktorią Jakubowską. 

„Na razie muszę odpocząć EP” składa się z siedmiu utworów, wśród których znajdziemy m.in. „Po 19”, „Lekki Zjazd” czy „Wiruję z czasem”. Przed Kubą bardzo pracowity czas. EPka była noworocznym postanowieniem, które było motywatorem do stawiania kolejnych kroków. Teraz czas na pełnogrający krążek, a także moment do zaprezentowania się przed żywą publicznością. 

KUBA DĄBROWSKI

Producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Przez wiele lat poszukiwał swojej drogi studiując przeróżne kierunki, przeprowadzając się co chwile do nowych miast, gdzie nie odnajdywał swojej drogi i sensu. Odnalazł go w 2019 roku, poznając Kubę Galińskiego, który wprowadził go do świata produkcji muzycznej. Od tamtej pory Kuba pracował między innymi z Sanah („Czesława”), Jakubem Skorupą („Zeszyt Pierwszy”), Darią ze Śląska czy Sarsą.

W 2021 roku ukazał się jego pierwszy singiel „Gorszy Mood”, który rozpoczął intensywne prace nad epką, która premierę miała jesienią 2023 roku. W swojej muzyce Kuba łączy indie-pop, alternatywny rock i nowe popowe brzmienia, a w tekstach wspomina swoje miłosne podboje i straty, szuka pogodzenia się z samym sobą i próbuję odkryć przed światem męskie, często niezrozumiane emocje.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!