Aktualności

10-04-2024-10:50:20

Tesher poprawia humor dynamicznym singlem „Ready”

Udostępnij! Tweetnij!

Kanadyjsko-indyjski raper i wokalista Tesher opublikował nakładem Capitol Records niezwykle żywy i poprawiający humor singiel „Ready”. Piosenka trafiła do sieci wraz z zabawnym klipem wyreżyserowanym przez Kate Zamudio i Divyę Jethwani, wieloletnią managerkę i choreografkę Teshera.

Materiały prasowe

więcej

W „Ready” Tesher robi to, co wychodzi mu najlepiej – rozpoczyna od kawałka będącego kwintesencją chwytliwej popowej piosenki i całkowicie ją przekształca, serwując dwujęzyczny tekst i bit inspirowany Bollywood. Artysta bez wysiłku łączy tradycyjne południowoazjatyckie dźwięki z nowoczesnym popowym wokalem. Zalotny klimat „Ready”, jego taneczny rytm i zabójczy drop czynią kawałek jednym z kandydatów do mina hitu lata.

„Ready” zaczyna się jak typowa popowa piosenka, ale potem pojawia się indyjska sekcja klasyczna – mówi Tesher, dodając: – Pomysł grania w klubach i na plażowych imprezach kawałków w klimacie starego świata to najdzikszy kontrast, jaki można sobie wyobrazić. Ale to działa i tak długo jak będzie dobrze brzmieć, będzie działać dalej.

Tesher odniósł wcześniej duży sukces dzięki swojemu wirusowemu hitowi „Jalebi Baby”, porywającej dwujęzycznej piosence, która nawiązuje do klasycznego indyjskiego deseru jalebi. Dzięki remiksowi nagranemu z Jasonem Derulo piosenka trafiła na listę Billboard Mainstream Top 40, stając się globalnym hitem. Singiel zgromadził dotychczas ponad 3 mld streamów na wszystkich platform i do dziś jest obowiązkowym elementem każdej południowoazjatyckiej uroczystości.

Urodzony i wychowany w mieście Regina w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan Tesher odnosił pierwsze muzyczne sukcesy, publikując remiksy. W 2016 r. założył własny kanał na YouTubie i zaczął publikować na nim mashupy bollywoodzkich i popowych hitów. Subskrybowany przez ponad 1,6 mln fanów kanał do dziś jest przestrzenią służącą Tesherowi do publikowania własnej muzyki. Od czasu wydania wspomnianego remiksu „Jalebi Baby” artysta ma sporo zajęć. Był jednym z siedmiorga artystów zaproszonych do występu na globalnej premierze Coke Studio, wydał wirusowy hit „Desperado” i przeszedł do historii jako pierwszy artysta, który zaśpiewał w języku pendżabskim na rozdaniu nagród JUNO 2022 w Toronto. Tesher występuje na całym świecie u boku takich gwiazd jak Simu Liu i Jason Derulo, ale największym powodem do dumy pozostaje dla niego dzielenie sceny z bollywoodzkim aktorem Shah Rukh Khanem, który wsparł go w singlu „YOUNG SHAHRUKH”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: tesher