Aktualności

12-04-2024-10:19:29

Nowy album Maggie Rogers już dostępny

Udostępnij! Tweetnij!

Nominowana do Grammy songwriterka, producentka i artystka Maggie Rogers udostępniła swój trzeci studyjny album „Don’t Forget Me”. Wydawnictwo ukazało się nakładem Capitol Records.

foto: Maddy Rotman

więcej

Surowa i żywiołowaRolling Stone

Transcendentny songwritingSPIN

Zwiewna kolekcja popowych piosenek, które (Rogers) napisała w ciągu pięciu pełnych energii, intensywnych dni zeszłej zimy. Pod wieloma względami to najbardziej żywiołowa muzyka, jaką stworzyła… zadziorna, niewygładzona, delikatna. Rogers nigdzie się nie spieszy, ma dużo swobodyThe New Yorker

Chciałam nagrać album, który brzmiałby jak niedzielne popołudnie. Zależało mi, żeby to było coś, co można porównać do chodzenia w jeansach. Przejażdżki ulubionym samochodem. Wyjścia bez makijażu, za to z odpowiednią ilością szminki. Coś klasycznego. Moherowy kocyk i butelka whisky w pokoju motelowym Joan Didion. Stara Corvetta. Vintage, ale nie przesadnie Americana. Chciałam stworzyć album, który można puścić na cały regulator w samochodzie, gdzie na fotelu pasażera siedzi zaufana osoba i jest z tobą w momencie, kiedy jej potrzebujesz – komentuje Maggie

Rogers wyprodukowała album wspólnie z Ianem Fitchukiem (Kacey Musgraves, Maren Morris) w nowojorskim Electric Lady Studios. Twórcy napisali wspólnie osiem z dziesięciu piosenek, dwie pozostałe to solowe kompozycje Maggie. Za mix całości odpowiada Shawn Everett (Brittany Howard, The War On Drugs), za mastering – Emily Lazar (Beck, Coldplay), która pracowała nad każdą dotychczasową płytą Rogers. Zobaczcie teledysk do tytułowej piosenki z krążka „Don’t Forget Me”:

„Don’t Forget Me” to następca wydanego w 2022 r. albumu „Surrender”, który zdobył powszechne uznanie. Po jego wydaniu „Rolling Stone” nazwał Maggie „cudownym dzieckiem muzyki pop i artystką, która na pewno zostanie na scenie na dłużej”. Rogers świętowała niedawno piątą rocznicę wydania debiutanckiej płyty „Heard It In A Past Life”, który nagrodzono w USA złotym certyfikatem. Krążek sprzedał się w prawie milionie egzemplarzy na całym świecie i zgromadził ponad miliard streamów.

Maggie Rogers wychowała się w Maryland. Przełom w jej karierze nastąpił w 2017 roku za sprawą EP-ki „Now That The Light is Fading”. Dwa lata później ukazał się debiutancki album Maggie „Heard It In A Past Life”. Krążek zadebiutował na 1. miejscu Billboard’s Top Album Sales i 2. Billboard 200. Wydawnictwo zdobyło entuzjastyczne recenzje w najważniejszych publikacjach, w tym w NPR, „The New York Times”, „Rolling Stones” i na Pitchforku. Album zapewnił Rogers nominację do Grammy w kategorii Najlepszy nowy artysta oraz występy w słynnych programach telewizyjnych: „Saturday Night Live”, „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, „The Late Show with Stephen Colbert” i wielu innych. Wydawnictwo promowały platynowe single „Light On” oraz „Alaska”. Wydany w 2022 roku „Surrender” również otrzymał świetne recenzje. Maggie Rogers promowała wydawnictwo na dwóch wyprzedanych trasach w Europie i Ameryce Północnej.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!