Aktualności

17-04-2024-11:34:40

Tiësto odświeża „Danza Cuduro”

Udostępnij! Tweetnij!

Wielki latynoski hit wraca w nowej odsłonie.

Materiały prasowe

Przed 13 laty „Danza Cuduro” było gigantycznym światowym hitem. Piosenka francusko-portugalskiego wokalisty Lucenzo i reggaetonowej gwiazdy z Puerto Rico Dona Omara była najmocniejszym punktem ścieżki dźwiękowej z piątej części „Szybkich i wściekłych”, wydatnie przyczyniając się do sukcesu filmu. Warto dodać, że piosenka wspięła się na szczyt zestawienia Billboard Hot Latin Songs jeszcze zanim pojawiła się w filmie.

Singiel początkowo zrobił zawrotną karierę w Ameryce Łacińskiej i w Europie, z czasem jego popularność objęła cały świat. Sumując streamy na wszystkich platformach, „Danza Cuduro” odtworzono już ponad 10 mld razy. Wkrótce ten wynik będzie znacznie lepszy, ponieważ piosenka właśnie dostała nowe życie za sprawą remiksu Tiësto. Holenderski gigant muzyki elektronicznej zachował najbardziej charakterystyczne fragmenty oryginału, ubierając je we współczesne trendy w elektronicznej muzyce tanecznej. Nowa wersja „Danza Cuduro” to murowany kandydat do jednego z największych hitów wiosny.

Autorem i producentem wydanego w 2010 r. przeboju jest nagradzany m.in. Latin Grammys i Billboard Latin Awards Lucenzo. „Danza Cuduro” było numerem 1 m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Holandii i Austrii. Piosenka ma dziś status pięciokrotnej platyny w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech jest natomiast siedmiokrotną platyną.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: tiesto