Aktualności

06-05-2024-11:50:42

Imagine Dragons w duecie z J Balvinem

Udostępnij! Tweetnij!

Album „LOOM” ukaże się już 28 czerwca.

Materiały prasowe

Nagrodzona Grammy, multiplatynowa grupa Imagine Dragons połączyła siły ze światowej sławy artystą J Balvinem. Owocem współpracy jest nowa wersja singla „Eyes Closed” (KIDinaKORNER / Interscope), której towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Matta Eastina, wieloletniego współpracownika zespołu.

W nowej wersji „Eyes Closed” gwiazdy rocka i muzyki latynoskiej, czyli Imagine Dragons i J Balvin, wspólnie wykonują swoją misję docierania do ludzi na całym świecie, bez względu na pochodzenie, a także wspierania ich. Piosenka opowiada o odwadze, którą trzeba mieć, by stanąć w obronie samego siebie. Artyści połączyli siły, by zainspirować swoich fanów z najróżniejszych zakątków globu.

Futurystyczny hymn łączy w sobie elementy alternatywy, rapu, elektroniki i rocka. Zgrabnie napisanemu tekstowi towarzyszy industrialna produkcja. Dan Reynolds szarżuje wokalnie na tle szorstkiego, bazującego na hip-howym rzemiośle bitu doprawionego imponującymi syntezatorami i smyczkami. „Mógłbym to zrobić z zamkniętymi oczami” – deklaruje z pewnością siebie w głosie wokalista. Balvin podlewa całość szczyptą latynoskiego klimatu, dzięki czemu „Eyes Closed” stało się łamiącym gatunkowe ramy, dwujęzycznym bangerem.

Singiel jest drugą zapowiedzią nadchodzącego albumu Imagine Dragons „LOOM”. Premierę wydawnictwa zaplanowano na 28 czerwca. Wyprodukowany przez zespół oraz wieloletnich współpracowników – duet producencki Mattman & Robin album będzie szczytowym osiągnięciem w dotychczasowej karierze formacji z Las Vegas. Muzycy znaleźli na nim równowagę między klasycznym brzmieniem, które wyniosło ich na szczyt oraz świeżością, która sprawiła, że Imagine Dragons ponownie czuli ogromną radość w studio nagraniowym. Na album trafi 9 nowych utworów, w tym singiel „Eyes Closed”. „LOOM” wyznacza nowy początek. Towarzyszy mu ekscytacja związana z chwilami, które dopiero nadejdą.

więcej

Premierze nowej płyty będzie towarzyszyła największa z dotychczasowych trasa koncertowa grupy po Ameryce Północnej. Imagine Dragons odwiedzą legendarne obiektyw w całym kraju. Tournée rozpocznie się 30 lipca koncertem w hali Freedom Mortgage Pavilion w Camden, a zakończy 22 października występem w słynnym amfiteatrze Hollywood Bowl w Los Angeles. Szczegółowa rozpiska trasy znajduje się na oficjalnej stronie grupy.

2024 to nie tylko Rok Smoka. To także rok Smoków...

Imagine Dragons mają na koncie ponad 74 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 65 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 160 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie odmieniając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Jest to także jedyna grupa w historii odznaczeń RIAA, która ma cztery diamentowe single: „Radioactive” (16x platyna), „Believer” (13x platyna), „Demons” (12x platyna) oraz „Thunder” (11x platyna).

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200, pokrył się 7x platyną i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. W 2022 roku Imagine Dragons rozszerzyli świat „Mercury” o pierwszy w karierze podwójny album „Mercury – Acts 1 & 2”, w tym singiel „Bones”.

„Bones” trafiło na szczyt zestawienia Alternative Radio w Stanach i nieustannie gości w Global Top 50 Spotify. Współpraca z raperem J.I.D. „Enemy” zgromadziła miliardy streamów, a utwór zajął 6. pozycję na liście IFPI Global Singles Chart of 2022.

Teledyski do „Thunder” oraz „Believer” zgromadziły zachwycającą liczbę 2 miliardów wyświetleń, a „Radioactive” i „Demons” przekroczyły miliard wyświetleń. Imagine Dragons współpracowali z największymi gwiazdami w każdym gatunku – w gronie tym znajdują się m.in. Kendrick Lamar, Lil Wayne, Wiz Khalifa, Avicii i Hans Zimmer.

Członkowie grupy są mocno zaangażowani w działalność charytatywną, w tym wspomaganie walki z rakiem u dzieci. Fundacja frontmana Dana Reynoldsa, LOVELOUD, pomaga młodzieży LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał Imagine Dragons tytuł ambasadorów UNITED 24.

J Balvin to wielokrotnie nagradzana światowa gwiazda muzyki i biznesmen, mający na koncie m.in. Statuetki Billboard Music Awards, American Music Awards, Latin Grammy i wiele innych. Pochodzący z Medellín w Kolumbii wybitny przedstawiciel reggaetonu jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów latynoskich. Łączny nakład jego płyt przekroczył na świecie 35 mln. Muzyk konsekwentnie przełamuje bariery kulturowe, dzięki czemu trafił do dziesiątki najchętniej słuchanych artystów na całym świecie i zyskał rzesze fanów w najdalszych zakątkach globu. Artysta skupia się nie tylko na muzyce, ale także na modzie, sztuce i propagowaniu zdrowia psychicznego. J Balvin uruchomił niedawno dwujęzyczną, hiszpańsko-angielską aplikację OYE, która jest jego kolejną inicjatywą edukacyjną w zakresie troski o zdrowie społeczne. Trzymając rękę na pulsie w świecie rozrywki, mody, kultury cyfrowej i nie tylko, Balvin wielokrotnie udowadniał, że jest nie do powstrzymania, czym inspiruje wielu utalentowanych się artystów i przedsiębiorców, a także społeczność latynoską.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!