Aktualności

02-08-2023-12:00:53

Imagine Dragons prosto z Las Vegas

Udostępnij! Tweetnij!

Kilkanaście dni przed występem Imagine Dragons w Warszawie, zespół udostępnił koncertowy album oraz film „IMAGINE DRAGONS LIVE IN VEGAS”. Płyta jest dostępna w serwisach cyfrowych, a film w Disney+.

Materiały prasowe

Fragment filmu można zobaczyć tutaj:Odsłuch i seans „IMAGINE DRAGONS LIVE IN VEGAS” to doskonała okazja, by przygotować się do nadchodzącego polskiego koncertu grupy. Imagine Dragons wystąpią 14 sierpnia na PGE Narodowy w Warszawie. Więcej informacji na stronie organizatora:


Imagine Dragons: Mercury World Tour

Kup bilety na Imagine Dragons: Mercury World Tour w PGE Narodowy w/na 14.08.2023 na LiveNation.pl. Szukaj Poland i biletów na koncerty w innych krajach, dat koncertów na trasie koncertowej oraz obiektów koncertowych w Twoim regionie z pomoca najwiekszej wyszukiwarki koncertowej.

więcej


Tracklista koncertu i albumu prezentuje się następująco:

1. My Life (Live in Vegas)

2. Believer (Live in Vegas)

3. Las Vegas, Our Home (Live in Vegas)

4. It's Time (Live in Vegas)

5. I'm So Sorry (Live in Vegas)

6. Thunder (Live in Vegas)

7. Birds (Live in Vegas)

8. Follow You (Live in Vegas)

9. Lonely (Live in Vegas)

10. Natural (Live in Vegas)

11. Next to Me (Acoustic) (Live in Vegas)

12. I Bet My Life (Acoustic) (Live in Vegas)

13. One Day (Acoustic) (Live in Vegas)

14. Whatever It Takes (Live in Vegas)

15. Younger (Live in Vegas)

16. Sharks (Live in Vegas)

17. Enemy (Live in Vegas)

18. I'm Happy (Live in Vegas)

19. Demons (Live in Vegas)

20. On Top of the World (Live in Vegas)

21. Bones (Live in Vegas)

22. Radioactive (Live in Vegas)

23. Walking the Wire / My Life (Live in Vegas)

„IMAGINE DRAGONS LIVE IN VEGAS” to zapis podróży zespołu od skromnych początków do grania w największym obiekcie koncertowym w ich rodzinnym Las Vegas – Allegiant Stadium – w ramach Mercury Tour. Poza zapisem wydarzenia z 10 września 2022, w dokumencie można zobaczyć wywiady z zespołem. W setliście nie zabrakło zarówno utworów z najnowszego albumu „Mercury – Acts 1 & 2”: „Bones”, „Enemy” czy „Sharks”, jak i hitów z poprzednich lat, w tym „Radioactive”, „Demons” oraz „Thunder”.Imagine Dragons mają na koncie ponad 74 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 65 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 160 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie przekształcając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Jest to także jedyna grupa w historii odznaczeń RIAA, która ma cztery diamentowe single: „Radioactive” (14x platyna), „Believer” (10x platyna), „Demons” (10x platyna) oraz „Thunder” (10x platyna).

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200, pokrył się 7x platyną i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. W 2022 roku Imagine Dragons rozszerzyli świat „Mercury” o pierwszy w karierze podwójny album „Mercury – Acts 1 & 2”, w tym singiel „Bones”.

„Bones” trafiło na szczyt zestawienia Alternative Radio w Stanach i nieustannie gości w Global Top 50 Spotify. Współpraca z raperem J.I.D. „Enemy” zgromadziła miliardy streamów, a utwór zajął 6. pozycję na liście IFPI Global Singles Chart fo 2022.

Teledyski do „Thunder” oraz „Believer” zgromadziły zachwycającą liczbę 2 miliardów wyświetleń, a „Radioactive” i „Demons” przekroczyły miliard wyświetleń. Imagine Dragons współpracowali z największymi gwiazdami w każdym gatunku – w gronie tym znajduja się m.in. Kendrick Lamar, Lil Wayne, Wiz Khalifa, Avicii i Hans Zimmer.

Członkowie grupy są mocno zaangażowani w działalność charytatywną, w tym wspomaganie walki z rakiem u dzieci. Fundacja frontmana Dana Reynoldsa, LOVELOUD, pomaga młodzieży LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał Imagine Dragons tytuł ambasadorów UNITED 24.

Laureaci nagrody Grammy mają długą, serdeczną więź ze swoją ukraińską publicznością. W 2018 roku po raz pierwszy odwiedzili Ukrainę: bilety na Stadion Olimpijski w Kijowie wyprzedały się w kilka dni. Grupa miała w planach powrócić do kraju 3 czerwca 2022, ale koncert został odwołany z powodu rosyjskiej inwazji. Artyści natychmiast odwołali także planowany występ w Federacji Rosyjskiej i zakazali wydawania tam swojej dyskografii. Dodatkowo amerykański zespół wspierał Ukrainę, występując na koncercie Save Ukraine. Podczas zeszłorocznej europejskiej trasy wokalista grupy, Dan Reynolds, rzadko był widziany bez ukraińskiej flagi – wielokrotnie dedykował Ukrainie piosenki.

Niedawno Imagine Dragons otrzymali nominacje do American Music Awards w czterech kategoriach: Ulubiony duet/grupa popowa, Ulubiony artysta rockowy, Ulubiony album rockowy oraz Ulubiona piosenka rockowa. Zespół otrzymał także nominację do People’s Choice Awards w kategorii Zespół 2022 roku.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!