Aktualności

09-09-2022-12:11:22

Imagine Dragons świętują 10-lecie „Night Visions”

Udostępnij! Tweetnij!

Upamiętniając kamień milowy w swojej karierze, nagrodzony Grammy zespół Imagine Dragons świętuje dziś 10. rocznicę swojego debiutu albumem „Night Visions (Expanded Edition)”.

Materiały prasowe

Nowe wydawnictwo zawiera dziewięć dodatkowych utworów studyjnych oraz dwa wcześniej niepublikowane „Love of Mine” i „Bubble”.

Siedmiokrotnie platynowa w Stanach płyta „Night Visions”, oryginalnie wydana 4 września 2012 roku, zmieniła przyszłość muzyki rockowej. Album zadebiutował na 2. miejscu listy Billboard Top 200 i zawierał największe gitarowe hymny ostatniej dekady. Odznaczony diamentem hit „Radioactive” (14x platyna) zdobył nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy występ rockowy oraz nominację dla Nagrania roku. Utwór zajmował miejsce na liście Billboard Top 200 przez 408 (!) tygodni.

„Night Visions” to coś więcej niż tylko album. To dokumentacja momentu, w którym jako Imagine Dragons wspólnie się odnaleźliśmy. Proces tworzenia „Night Visions” polegał na poświęceniu siebie w celu zainwestowania w grupę i muzykę. To zmieniło nasze życie na zawsze — komentuje zespół.

W zeszłym tygodniu zespół wydał nigdy wcześniej niesłyszane demo „Love of Mine” oraz towarzyszący mu animowany teledysk. Uruchomili także interaktywną stronę internetową z okazji 10-lecia „Night Visions” (https://nightvisions.imaginedragonsmusic.com/).

Imagine Dragons są obecnie w wielkiej trasie po amerykańskich stadionach, promującej ich najnowsze wydawnictwo „Mercury — Acts 1 & 2”. 32-utworowy album pojawił się 1 lipca i stanowi najśmielsze artystyczne oświadczenie w dotychczasowej karierze zespołu. Wyprodukowany przez Ricka Rubina podwójny album zawiera hity „Enemy” i „Sharks”. Ostatnio singiel „Bones” zajął 1. miejsce w Alt Radio.

Tracklista „Night Visions (Expanded Edition)”:

CD1:

1. Radioactive

2. Tiptoe

3. It’s Time

4. Demons

5. On Top Of The World

6. Amsterdam

7. Hear Me

8. Every Night

9. Bleeding Out

10. Underdog

11. Nothing Left To Say / Rocks

CD2:

1. Cha-Ching (Till We Grow Older)

2. Working Man

3. My Fault

4. Round And Round

5. The River

6. America

7. Selene

8. Fallen

9. Cover Up

10. Love of Mine (Demo)

11. Bubble (Demo)

CD3 — Night Visions Live:

1. Radioactive (Live At Red Rocks)

2. Hear Me (Live At Red Rocks)

3. On Top Of The World (Live At Red Rocks)

4. Round And Round (Live At Red Rocks)

5. Amsterdam (Live At Red Rocks)

6. Tiptoe (Live At Red Rocks)

7. Cha-Ching (Till We Grow Older) (Live At Red Rocks)

8. Rocks (Live At Red Rocks)

9. Demons (Live At Red Rocks)

10. Underdog (Live At Red Rocks)

11. It’s Time (Live At Red Rocks)

12. It’s Time (Live London Sessions Acoustic)

13. Radioactive (Live London Sessions Acoustic)

14. Demons (Live London Sessions Acoustic)

CD4 — Night Visions Remixes:

1. Radioactive (Grouplove & Captain Cuts Remix)

2. It’s Time (Passion Pit Remix)

3. Demons (TELYkast Remix)

4. On Top Of The World (RAC Remix)

5. Hear Me (Spector Remix)

6. Radioactive (The Dirty Tees Mix)

7. Demons (Imagine Dragons Remix)

8. It’s Time (Cherry Cherry Boom Boom Remix)

9. Demons (Politik Remix)

10. Demons (KIDinaKORNER Remix)

11. It’s Time (Penguin Prision Remix)

12. It’s Time (Kat Krazy Remix)

13. It’s Time (JailBreaks Remix)

14. It’s Time (StunGun & JailBreaks Remix)

15. It’s Time (Bastille Remix)

16. It’s Time (White Sea Remix)

Imagine Dragons mają na koncie ponad 66 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 55 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 108 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie przekształcając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Są jedynym zespołem na świecie, który ma na konncie cztery diamentowe single.

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200, pokrył się 7x platyną i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. Te dwa albumy przyniosły takie hity jak „Believer”, „Thunder”, „Whatever It Takes” i „Natural”.

Przy piątym albumie studyjnym – pierwszej nowej muzyce Imagine Dragons od 2018 roku – zespół połączył siły z cenionym producentem Rickiem Rubinem. Płyta zadebiutowała w pierwszej dziesiątce listy Billboard 200 oraz na 2. miejscu list przebojów Top Alternative Albums i Top Rock Albums. Z wydawnictwa pochodzą single „Wrecked”, „Cutthroat” i „Follow You”, przy czym ten ostatni osiągnął 1. miejsce zarówno na liście Mediabase Alternative Radio, jak i Billboard Alternative Airplay. Singiel zapewnił grupie najszybsze wejście na szczyt listy Billboardu. Następnie przyszedł czas na „Enemy”. Utwór, który powstał z myślą o produkcji Netflixa „Arcane”, zgromadził ponad 4,6 mld streamów, zapewniając grupie tytuł najpopularniejszego zespołu w serwisach cyfrowych w USA w 2021. W 2022 roku, Imagine Dragons rozszerzyli świat „Mercury” o podwójny album „Mercury – Acts 1 & 2”, w tym singiel „Bones”.

Imagine Dragons współpracowali z największymi gwiazdami, od Kendricka Lamara, Lil Wayne’a i Wiza Khalifę po Avicii i filmowego kompozytora Hansa Zimmera. Zebrali miliony na różne cele, w tym fundację charytatywną The Tyler Robinson Foundation oraz fundację i festiwal LOVELOUD frontmana Dana Reynoldsa wspierającą młodzież LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował ich ambasadorami organizacji UNITED 24, która zajmuje się pomocą humanitarną w Ukrainie.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!