Aktualności

29-01-2010-11:33:17

Muniek śpiewa z Korą i Anną Marią Jopek

Udostępnij! Tweetnij!

15 marca do sklepów trafi solowy album, Muńka. Wokalista T.Love zatytułował dzieło po prostu "Muniek".

Materiał powinien przypaść do gustu fanom macierzystej kapeli artysty. - Muniek jest dokładnie taki, jakim znamy go z T.Love, tylko być może bardziej dojrzały - czytamy w notce wydawcy. - Mniej cyniczny, z większą wyrozumiałością traktujący bohaterów swoich, jak zwykle do bólu życiowych, tekstów. Usłyszymy więc o samotności w tłumie wielkiego miasta ("Tina"), seksualnych podbojach podtatusiałych królów parkietu ("Stary Boy"), dramatach rodzinnych o kryminalnym drugim dnie ("Kain i Abel"). Utwór "Święty" to z kolei autobiograficzna podróż na PRL-oswskie podwórko Muńka w rodzinnej Częstochowie.

Artysta nad płytą nie pracował sam. Drugim filarem projektu jest gitarzysta, kompozytor i producent Jan Benedek, doskonale znany wszystkim fanom T.Love. Zespół uzupełniają: perkusista Ułan (na koncertach wymiennie z Budzikiem, grającym na bębnach technicznym T.Love), basista Jacek Szafraniec i klawiszowiec Michał Marecki.

Ponadto w dwóch piosenkach wspomogły Muńka wokalistki - Kora ("Njutella Marcella") i Anna Maria Jopek ("Dzieje grzechu").

Oto tracklista:
"Tina"
"Georgie Brown"
"Stary boy"
"Gan"
"Kain i Abel"
"Ring Dong"
"Hot Hot Hot"
"Njutella Marcella"
"Dzieje grzechu"
"Święty"

Dorobek T.Love zamyka kompilacja "Love Love Love - The Very BesT.Love" z listopada 2008 roku.


Udostępnij! Tweetnij!