Aktualności

31-03-2010-02:36:48

Hiszpańskie Ska-P i T.Love w Jarocinie

Udostępnij! Tweetnij!

Znane są kolejne zespoły, które wystąpią podczas tegorocznego, jubileuszowego festiwalu w Jarocinie. Będą to formacje Ska-P oraz T.Love ze specjalnym projektem.

Muniek Staszczyk fot. Sony Music

Ska-P to hiszpańska grupa należącą do największych gwiazd sceny niezależnej na świecie. Założona w 1994 roku w Madrycie do dzisiaj wzbudza emocje fanów na całym świecie. Pierwszy krążek formacji zatytułowany po prostu "Ska-P" ukazał się w 1995 roku. Zawierał między innymi doskonały utwór "Como un rayo", poświęcony lokalnej drużynie piłkarskiej - Rayo Vallecano pochodzącej tak jak zespół z robotniczej dzielnicy Madrytu - Vallecas. Piosenka stała się nieoficjalnym hymnem klubu. W 1996 roku, pod skrzydłami RCA Records zespół wydał drugi album, "El vals del obrero". Krążek okazał sukcesem dzięki utworowi "Cannabis". Kolejne albumy ("Eurosis", "Planeta Eskona") potwierdziły klasę Ska-P i ugruntowały pozycję kapeli, także na międzynarodowej scenie. Za swój najlepszy album muzycy uznają "Que Corra la Voz" z 2002 roku - lider formacji Pulpul nazywa go najbardziej kompletnym dziełem Ska-P. W 2005 roku Hiszpanie zawiesili działalność. Triumfalny powrót nastąpił w 2008 roku. Jego owocem był krążek "Lágrimas y Gozos" oraz wyprzedane sale koncertowe na całym świecie. Występy Ska-P to do dziś święto punkowej energii, rytmów ska i zaangażowanych tekstów.

Specjalny występ da w Jarocinie grupa T.Love kierowana przez Muńka Staszczyka, przedstawiając przekrojowy repertuar z udziałem gości. W Jarocinie zagrają także laureaci ubiegłorocznego Konkursu Młodych Zespołów: Holden Avenue oraz Rotofobia. Wcześniej udział potwierdzili Flogging Molly, Pustki, Muchy, Maciek Kurowicki i Hurt oraz Gossip, TSA, Coma i Lao Che.

Festiwal odbędzie się między 16 a 18 lipca. Karnety kosztują 99 złotych do 30 czerwca oraz 120 złotych od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 69 złotych do 30 czerwca oraz 90 złotych od 1 lipca.

Trwa już Konkurs Młodych Zespołów - Mała Scena Red Bull Tourbus w Jarocinie. Wszystkie szczegóły na Jarocinfestiwal.pl.
Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Ska-P, T.Love