Aktualności

11-08-2010-16:55:57

Rozmaitości Marca Almonda

Udostępnij! Tweetnij!

16 sierpnia ukaże się album "Varieté" Marca Almonda. Będzie to pierwsze od 10 lat studyjne dzieło artysty zawierające wyłączne materiał jego autorstwa.

Marc Almond "Varieté" fot. Rock Serwis

Na zestaw złoży się 16 głównie autobiograficznych utworów, odsłaniających także i ciemniejsze strony show-biznesu. Płyta podejmuje tematy zmieniających się czasów, tęsknoty za prostotą i beztroską, ubolewania z powodu straty, starzenia się, samotności widzianej oczami artysty, szaleństwa, jak również naszych nostalgicznych obsesji.

- Dla mnie przeszłość i poczucie historii jest tym, co daje nam duszę i człowieczeństwo, co daje nam wartość - wyjaśnia wokalista. - Chciałem uczcić nostalgię. To album opierający się na historii mojego życia: lata 50. kiedy przyszedłem na świat, lata 60. kiedy byłem dzieckiem, lata 70. kiedy przechodziłem bunt i przeżywałem ciężki okres dorastania, bycie gwiazdą w latach 80., narkotykowe problemy w latach 90., wypadek motocyklowy w nowym tysiącleciu (w 2004 roku w Londynie), aż do współczesności, gdzie odnalazłem się jako człowiek z nową tożsamością i podejściem do życia.

Producentem i aranżerem większości utworów jest Almond. W nagraniu płyty udział wzięło wielu zaproszonych wokalistów i instrumentalistów: m.in. Neal Whitmore (gitary, ukulele, pianino, omnichord), Martin Watkins (pianino, instrumenty klawiszowe), Dave Ruffy (perkusja i instrumenty perkusyjne) oraz Carl Holt (bas).

Oto tracklista:
"Intro"
"Bread And Circus"
"Nijinsky Heart"
"The Exhibitionist"
"The Trials Of Eyeliner"
"Lavender"
"Soho So Long"
"Unloveable"
"Sandboy"
"It's All Going On"
"Variety"
"Cabaret Clown"
"My Madness And I"
"But Not Today"
"Swan Song"
"Sin Song"

Autorem okładki jest legendarny Storm Thorgeson, który wcześniej projektował dla Pink Floyd, Muse czy Led Zeppelin.

W czerwcu 2007 roku Almond wydał kompilację coverów zatytułowaną "Stardom Road".
Udostępnij! Tweetnij!