Aktualności

23-02-2012-00:59:51

Red Box także w Krakowie i Wrocławiu

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Red Box zagra w Polsce z trzy razy. Do zapowiedzianego na 15 kwietnia w koncertu warszawskim klubie Stodoła dochodzą występy w Krakowie i Wrocławiu.

Red Box fot. Archiwum Zespołu

Formację będzie można podziwiać 17 kwietnia w krakowskim Kwadracie i dzień później we wrocławskim Alibi.

Brytyjski zespół po dwudziestoletniej przerwie powrócił do studia i na scenę. Wokalista Simon Toulson-Clarke, który przez ostatnie lata oddawał się niemal bez reszty pasji żeglarskiej, postanowił z kilkoma zaproszonymi do studia muzykami zrealizować pod starym szyldem nowy materiał. Wznowienie działalności przypieczętowane zostało wydaniem albumu "Plenty" w 2010 roku.

Przy nagrywaniu płyty co prawda w kąt poszły stare automaty perkusyjne i syntezatory, a zamiast dawnego electro-popu pojawiły się bardziej naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze, to jednak to, co było największą siłą zespołu - wielka emocjonalność i nieskazitelna melodyjność piosenek - pozostały nienaruszone.

Świetnymi nabytkami nowego Red Box okazali się zwłaszcza młoda skrzypaczka i pieśniarka Emily Maguire oraz utalentowany multiinstrumentalista Derek Adams.

Przypomnijmy, że wśród największych przebojów Red Box znajdują się "Chenko", "Lean On Me" czy "For America". Dużym powodzeniem cieszyły się albumy formacji "The Circle & The Square" (1985) i "Motive" (1990).

Ceny biletów w Krakowie:
90 zł - przedsprzedaż, 100 zł - w dniu koncertu

Ceny biletów we Wrocławiu:
75 zł - przedsprzedaż, 90 zł - w dniu koncertu


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: red box