Aktualności

19-03-2015-21:11:32

Red Box we Wrocławiu dopiero 15 maja

Udostępnij! Tweetnij!

Koncert Red Box, planowany na 25 marca we Wrocławiu w Starym Klasztorze, został przeniesiony na 15 maja.

Red Box fot. Archiwum Zespołu

Red Box to brytyjska legenda muzyki synthpopowej, reaktywowana po 20 latach milczenia. Zespół został założony w latach 80. przez Simona Toulsona-Clarke'a i Juliana Close'a. Grupa ma na koncie trzy albumy: "The Circle & The Square", "Motive" i nagrany po reaktywacji w nowym składzie "Plenty".

W nowej odsłonie zespołu, mniej obecnej są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze. Nadal jednak muzyka zespołu Red Box pełna jest poruszających emocji i wyjątkowej melodyjności. Single "The Sign" i "Hurricane" dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu 3, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.

Red Box to przede wszystkim przedsięwzięcie wokalisty i autora piosenek Simona Toulsona-Clarke'a. Można go przypisać, wraz z Talk Talk, The Waterboys, Scritti Pollitti, The The i Aztec Camera, do całej fali brytyjskich, wyrastających z punkowej rewolty zespołów o płynnym składzie, będących artystycznym wehikułem dla wyrazistych, śpiewających liderów komponujących cały repertuar i kształtujących całkowicie styl formacji. Wszystkie te grupy, każda na inny sposób, podjęły się misji uszlachetnienia muzyki pop i udało im się to na tyle, że nurt wyrafinowanej, alternatywnej twórczości popowej jest silnie obecny w muzyce po dziś dzień.

Toulson-Clarke ma dar komponowania bardzo oryginalnych melodii, ale jego największą siłą jest talent aranżerski - nawet przy bardzo skromnym liczbowo składzie potrafi tworzyć miniaturowe piosenkowe symfonie.

Simon należy do twórców, którzy spotykają się ze słuchaczami tylko wtedy, gdy mają im coś ważnego do przekazania. Przez dwa dziesięciolecia oddawał się swojej żeglarskiej pasji, by stworzyć "Plenty", które daje się postawić w jednym rzędzie z poprzednimi dokonaniami - "The Circle & The Square" z 1985 r.

Muzycy zespołu zapowiadają, że podczas koncertu we Wrocławiu będzie można premierowo usłyszeć kilka kompozycji z najnowszego albumu zespołu (premiera w pierwszej połowie roku 2016)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: biletin.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, eventim.pl.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: red box