Aktualności

19-12-2012-16:34:44

Punky Reggae Live znów w Stodole

Udostępnij! Tweetnij!

Maleo Reggae Rockers, Farben Lehre i The Analogs będą gwiazdami kolejnej edycji Punky Reggae Live. 27 kwietnia impreza odbędzie się w klubie Stodoła, w Warszawie.

Farben Lehre fot. Mystic Production

W 2012 roku mija 15 lat od założenia przez Darka Malejonka Maleo Reggae Rockers. Od tej pory zespół wydał sześć płyt, jedno DVD oraz zagrał około tysiąca koncertów zarówno w Polsce i zagranicą. Zespół znany jest z zaangażowania we wszelakie akcje społeczne: W 2009 roku był to projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie, od kliku lat muzycy aktywnie biorą także udział w akcji "Wolna Białoruś", podczas której składają wyraźny protest przeciwko łamaniu praw człowieka na świecie. Muzycy regularnie biorą też udział w koncertach "SOS dla Afryki", gdzie zbierane są środki na budowy szkół, hospicjów, pomoc najbiedniejszym.

Farben Lehre powstało we wrześniu 1986 roku. Od wielu lat kapela intensywnie koncertuje w kraju i poza jego granicami. Od 2004 roku Farben Lehre jest pomysłodawcą i głównym wykonawcą trasy Punky Reggae Live, która rokrocznie odwiedza kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast. Od początku 2012 roku muzycy pracowali nad materiałem na swoją kolejną płytę, zatytułowaną "Achtung 2012", która ukazała się 11 września. Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów.

The Analogs pochodzą ze Szczecina, powstali w 1995 roku i są legendą, która wyrosła ponad sceną street punkową, z której się wywodzą. Obecnie to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej w klimatach szeroko pojętego punk rocka. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, które starają się odnaleźć swoją drogę i określić swoje miejsce.

Bilety w cenie 40 zł (47 w dniu koncertu) do kupienia w kasie Klubu Stodoła i TicketClubie oraz za pośrednictwem ebilet.pl, Ticketpro.pl i Eventim.pl.Udostępnij! Tweetnij!