Aktualności

28-09-2016-13:15:53

Farben Lehre rozgrzeją przed New Model Army

Udostępnij! Tweetnij!

Nie licząc festiwalu w Jarocinie z 1993 roku, Farben Lehre i New Model Army po raz pierwszy zagrają na jednej scenie. Polska kapela pojawi się w roli supportu przed koncertem Anglików, który odbędzie się 11 października w warszawskiej Proximie.

Farben Lehre fot. Archiwum Zespołu

- Bardzo nam miło, że przy okazji swojego 30-lecia zagramy wspólnie z tak zacną i przez nas wielce szanowaną kapelą - cieszą się muzycy Farben Lehre.

Farben Lehre powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 11 płyt studyjnych kapeli, z których ostatnia to "Projekt PUNK" (2013). Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W latach: 1996, 2004, 2006 oraz 2013 płocka formacja z powodzeniem zaprezentowała się na Dużej Scenie Przystanku Woodstock, dając koncerty dla kilkusettysięcznej widowni.

Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators, Anthrax, Biohazard, Inekafe, Dritte Wahl, Bad Manners, Dub Incorporated, Kozak System, Haydamaky, Rasta Knast, Krays, Scarface, Oi Polloi, Paranoid Visions czy Smola a Hrusky.

8 kwietnia 2015 roku ukazała się pierwsza oficjalna biografia zespołu Farben Lehre - "Bez pokory", napisana przez Kamila Wicika, pod redakcją Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Wojdy.

Jesienią 2016 kapela rusza w drugą część jubileuszowej trasy koncertowej w wersji klubowej.Udostępnij! Tweetnij!