Aktualności

05-06-2020-18:22:20

New Model Army w Krakowie i Warszawie rok później

Udostępnij! Tweetnij!

New Model Army zagrają 26 października 2021 w klubie Proxima w Warszawie oraz 27 października 2021 w klubie Kwadrat w Krakowie. To koncerty przeniesione z 2020 roku.

New Model Army fot. Jochen Melchior

New Model Army zostało utworzone w 1980 roku w Bradford, a jego początki to takie inspiracje jak Northern Soul, Punk Rock i niespokojna atmosfera tamtych czasów. Od tamtego momentu odbyli długą, twórczą i pełną wrażeń podróż.

Zespół ma ogromny wpływ na post punk, folk rock , polityczny rock, goth, metal, ale zdecydowanie odmawia przynależności do jakiegokolwiek klubu lub stylu, który by ich ograniczał. Nawet bez konkretnej publiczności związanej z jednym gatunkiem, New Model Army wciąż sprzedaje miliony albumów oraz przyciąga największych producentów na świecie (Glyn Johns, Tom Dowd, Andy Wallace, Bob Clearmountain, Joe Barresi). Zespołowi udało się także zbudować niemal religijne oddanie wśród fanów.

Istnieje niewiele grup, które mogą nagrywać i wydawać to, co lubią i kiedy im się podoba, zachowując jednocześnie światową popularność, a to wszystko bez żadnego kompromisu artystycznego czy handlowego.

Ostatnie lata przyniosły także odnowienie medialnego i komercyjnego losu zespołu. Albumy "Between Dog and Wolf", "Between Wine and Blood" (2013/14) oraz "Winter" (2016) przywróciły znaczenie New Model Army jako istotnej siły twórczej. Natomiast album "From Here" z 2019 roku, nagrany na małej norweskiej wyspie Giske na tle morza, gór i bieżących wydarzeń, które ogarnęły wtedy świat, wspiął się na najwyższe pozycje na listach przebojów.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!