Aktualności

18-01-2013-12:30:58

Volbeat, Satyricon, Hatebreed i Napalm Death na MetalFest 2013

Udostępnij! Tweetnij!

Volbeat, Satyricon, Hatebreed i Napalm Death dołączyli do składu MetalFestu 2013. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 czerwca w Jaworznie.

Hatebreed fot. Archiwum Zespołu

Volbeat to jeden z niewielu zespołów na świecie, który tworzy genialny i przebojowy miks rock nad rolla, heavy metalu z odrobioną punka i rockabilly. Band osiągnął spektakularny sukces w przeciągu swojego niedługiego istnienia. Z roku na rok stają się więksi, będąc obecnie marką która jest headlinerem na wielu festiwalach w Europie czy jeżdżący jako gość specjalny z Metallicą zaproszony na wyraźne życzenie gigantów metalu. Volbeat zagrał w Polsce parokrotnie, za każdym razem przebijając poprzednie wizyty (m.in. rewelacyjne koncerty na Woodstocku i Sonisphere). Duńczycy przyjadą do nas promować swój najnowszy, doskonale zapowiadający się album "Outlaw Gentlemen & Shady Ladies" który ukaże się w pierwszej połowie tego roku.

Satyricon przeszedł do historii muzyki black metalowej, jako jedna z formacji, które ukształtowały gatunek. Obecnie grupa prowadzona przez Frosta i Wongravena nie gra już tak ekstremalnie, ale wciąż ma dużo szacunku wśród ludzi zainteresowanych sceną metalową. Muzykę Satyricona można określić jako black and roll, który szczególnie sprawdza się na żywo. W tej stylistyce, podobnie jak niegdyś w black metalu, Satyricon jest jedną z najważniejszych formacji.

Hatebreed miał lepsze i gorsze chwile w swojej nie za długiej, ale nad wyraz intensywnej historii. Kiedyś bardziej hard-core'owi, obecnie bliżsi metalowego grania. Niezależnie od stylistyki, nauczyli się dawać doskonałe koncerty i potężnym brzmieniem niszczyć wszystko i wszystkich. Chłopaki przyjeżdżają promować dobrze zapowiadający się, nowy materiał, ale w trakcie ich koncertu nie powinno zabraknąć żadnego z hitów jakich dorobili się w swoim czasie. "I Will Be Heard", "Live For This" czy "Everyone Bleeds Now"… te numery wciąż doskonale bronią się na żywo.

Bardzo ciężko wyobrazić sobie na jak wiele i jak różnych zespołów wpłynął Napalm Death. Jest to band niezwykle szanowany w świecie hc/punk, a jednocześnie będący pionierem grand-core/death-metalu. Od lat szczery do bólu. Od lat w doskonałej formie. Od lat zadziwiający świeżością i agresją. Ostatni, 15. krążek Napalm Death, "Utilitarian", został oceniony bardzo wysoko w podsumowaniach najlepszych płyt 2012 roku.

Skład uzupełni kolejny zespół reprezentujący nowoczesne metalowe granie z USA - Unearth, przedstawiciele folk/pagan-metalu - Arkona, mistrzowie stoner rock and rolla z Red Fang. Thrash, środkowego dnia festiwalu, reprezentować będzie min. duński Hatesphere. Kolejnymi potwierdzonymi grupami są także: Elvis Deluxe, Dragon's Eye oraz Ass To Mouth.

Wcześniej udział zapowiedzieli Down, Sodom i Entombed oraz polskie formacje Vedonist, Belzebong i Thaw.

Ceny biletów:
Karnet 3-dniowy - 229 zł do 31 stycznia. W dniu festiwalu - 289 zł
Karnet 3-dniowy + pole namiotowe - 239 zł do 31 stycznia. W dniu festiwalu - 299 zł
Karnet 3 dniowy + pole namiotowe VIP - 249 zł do 31 stycznia. W dniu festiwalu - 309 zł

Informacje o biletach jednodniowych poznamy niebawem.Udostępnij! Tweetnij!