Aktualności

19-02-2013-00:04:59

Ray Wilson i Stiltskin na Life Festival Oświęcim

Udostępnij! Tweetnij!

Ray Wilson z zespołem Stiltskin, a także Jamaram i Poparzeni Kawą Trzy dołączają do składu Life Festival Oświęcim 2013. Impreza odbędzie się w dniach 28-29 czerwca.

Ray Wilson fot. Archiwum Artysty

Ray Wilson był gwiazdą pierwszej edycji LFO. W tym roku szkocki artysta obchodzi 20-lecie kariery muzycznej, co postanowił uczcić trasą "20 Years And More". Na finałowym koncercie na stadionie MOSiR w Oświęcimiu usłyszymy piosenki z całego dorobku Wilsona, zarówno solowego, jak i z zespołami Stiltskin oraz Genesis, którego frontmanem był w latach 1996-98. - Bardzo dobrze wspominam swój występ podczas pierwszej edycji Life Festival Oświęcim, a w tym roku szykuje się prawdziwa muzyczna uczta - mówi Ray Wilson.

Dzień wcześniej na tej samej scenie odbędzie się koncert "Muzyka świata". Do ogłoszonych już wykonawców dołączyli niemiecka formacja Jamaram oraz zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Ci pierwsi uchodzą za jedną z największych atrakcji koncertowych w Niemczech. Ich muzyka to wybuchowa mieszanka reggae, dub, funk, soul, latin, swing, ska, pop oraz rocka. Chętnie angażują się w akcje charytatywne - w Ugandzie prowadzili warsztaty i zbierali fundusze na szkołę dla tamtejszych sierot - dziecięcych ofiar AIDS.

PK3 to niezwykle energetyczna grupa, w skład której wchodzą dziennikarze i współpracownicy radia RMF FM, Zet, Eska ROCK, RDC i TVP oraz... organista z warszawskiego kościoła na Bielanach. Sami określają swoją muzykę jako "biesiadne ska", okraszone prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości, ale również o bieżących wydarzeniach w kraju i polityce.

Główną gwiazdą LFO2013 będzie Sting.Udostępnij! Tweetnij!