Aktualności

22-10-2013-21:21:30

Pożegnalne koncerty Żywiołaka

Udostępnij! Tweetnij!

23 października w poznańskim klubie Blue Note rozpocznie się pożegnalna trasa zespołu Żywiołak. Z zespołem żegnają się Robert Wasilewski, Maciek Dymek, Monika Wierzbicka i Karina Kumorek.

Żywiołak fot. Wojciech Wojtowicz

Robert Jaworski pod nazwą Żywiołak, planuje zrealizować nowy - nawiązujący do pierwszych produkcji materiał pod tytułem "Obyczaje śmiertelne". Robert Wasilewski wraz z Maćkiem i Kariną tworzy nowy projekt pod nazwą Warszał. A Monika będzie się realizować jako Nina Nu i koncertować z płytą "Szepty".

Żywiołak powstawał od początku 2005 roku, najpierw jako duet dwóch muzyków - Roberta Jaworskiego - grającego wcześniej w zespołach Ich troLe czy Kapela ze Wsi Warszawa, oraz Roberta Wasilewskiego - współzałożyciela i gitarzysty zespołu Open Folk. Skład poszerzyły wkrótce wokalistki Anna Piotrowska z zespołu Goście z Nizin i Izabela Byra z zespołu Detonacja (zastąpione w 2011 roku przez Monikę Wierzbicką i Karinę Kumorek) oraz specjalista od etnicznych instrumentów perkusyjnych, Maciej Łabudzki (zastąpiony potem przez Macieja Dymka).
Formacja zrealizowała trzy albumy "Nowa Ex-Tradycja" (2008), "Nowa Mix-Tradycja" (2010) oraz "Globalna wiocha" (2011).

- Czasami dzieje się tak, że ludzkie drogi pomimo wspólnej pasji i dążenia do wspólnego celu rozchodzą się - komentują obecną, pożegnalną trasę muzycy. - Tak stało się w naszym przypadku. W związku z tym zawiadamiamy, że jesienią zespół Żywiołak zagra pożegnalną trasę koncertową.

Oto harmonogram pożegnalnej trasy:
23 października - Poznań, Blue Note
24 października - Łódź, Łódź Kaliska
20 listopada - Wrocław, Łykend
21 listopada - Warszawa, Hydrozagadka
24 listopada - Sopot, SfinksUdostępnij! Tweetnij!

TAGI: Żywiołak