Aktualności

09-04-2014-01:37:33

God Is An Astronaut z supportami w przyszłym tygodniu

Udostępnij! Tweetnij!

Znamy zespoły, które będą towarzyszyć Irlandczykom z God Is An Astronaut na kwietniowych koncertach w Polsce.

God Is An Astronaut fot. Archiwum Zespołu

Koncert w warszawskiej Proximie otworzy puławska grupa Servants of Silence, promująca debiutancki krążek "Two Billion Seconds" (do odsłuchania pod tym linkiem), świetnie przyjęty przez fanów jak i krajowe i zagraniczne media. Na koncie mają występy z If These Trees Could Talk, Dorena czy Tides From Nebula.

Dzień później w Eskulapie, w Poznaniu wystąpi Sounds Like The End Of The World. Powstali w 2012 roku, z połączenia sił doświadczonych muzyków. Obecnie przygotowują płytowy debiut, który ma się ukazać na wiosnę. Dotychczasowy dorobek studyjny kapeli to minialbum "It All Starts Here" z pięcioma autorskimi numerami (do sprawdzenia pod tym adresem).

We wrocławskim Firleju zaprezentuje się This Great End, post-rockowy kwartet coraz prężniej działający na polskiej scenie. Na koncie mają kilkadziesiąt koncertów, a reakcje prasy na ich zeszłoroczny krążek "Endless Trip/Dreamless Sleep" są co najmniej bardzo dobre.

W krakowskiej Fabryce przed gwiazdą wieczoru pojawi się Overcolored. Wśród inspiracji wymieniają tak różnych artystów, jak Isis, Amon Tobin, Cinematic Orchestra, Photek czy The Mars Volta. A także God Is An Astronaut. Nic dziwnego, że ich muzyka jest zróżnicowana, czerpiąca z post-rocka, rocka alternatywnego, ozdobiona ambientowymi, elektronicznymi przestrzeniami, samplami. Wybrali dla siebie nazwę Overcolored, choć wcale nie ma przesytu barw w muzyce tego powstałego w 2010 roku w Krakowie zespołu. Tworzą go: Piotr Mierzwa (gitara), Kuba Leśniak (gitara basowa, programowanie), Marcin Machowski (perkusja). Na koncie mają już wydaną w 2011 roku EP-kę "Corvus Corone Cornix", trasę po Polsce z Appleseed i Animators oraz kolejny materiał w formacie EP o tytule "Mandragora" (trzy utwory oraz teledysk do "Entering The Rat Race"). Wiosną 2014 roku Overcolored planuje zarejestrować debiutancki, pełnometrażowy materiał.

W maju God Is An Astronaut wróci do naszego kraju i zagra w Gdańsku.

15 kwietnia - Proxima, Warszawa (+ Servants of Silence)
16 kwietnia - Eskulap, Poznań (+ Sounds Like The End Of The World)
17 kwietnia - Firlej, Wrocław (+ This Great End)
18 kwietnia - Fabryka, Kraków (+ Overcolored)
21 maja - Parlament, Gdańsk

Start: 20:00

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż)/60 zł (w dniu koncertu)

Do nabycia w sieciach Eventim, eBilet, Ticketpro oraz sklepach Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.Udostępnij! Tweetnij!