Aktualności

14-05-2014-03:52:54

Kapela Ze Wsi Warszawa z pomocą Mercedes Peón

Udostępnij! Tweetnij!

Kapela Ze Wsi Warszawa opublikowała nowy singel zatytułowany "Fly My Voice!".

Kapela ze Wsi Warszawa fot. Karrot Kommando

Utwór promuje wspólny album Kapeli Ze Wsi Warszawa i legendy hiszpańskiej sceny world music, multiinstrumentalistki i śpiewaczki z Galicji, Mercedes Peón. Premiera odbędzie się 1 sierpnia na Scenie Głównej jubileuszowej, 20. edycji Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Brzmienie singla to zasługa Mariusza "Activatora" Dziurawca i Jarosława "Smoka" Smaka z warszawskiego studia AS One (miks, mastering). Nagrania zrealizowano w Studiu Nagraniowym Polskiego Radia S-4 w Warszawie pod okiem Activatora, Ezequiela Orola oraz Jacka Gładkowskiego.

Pod tym adresem można sprawdzić teledysk do piosenki "Fly My Voice!".

- Mercedes to kobieta-orkiestra, performerka, sceniczna szamanka, niezwykła postać o bogatym dorobku artystycznym - mówi Maciej Szajkowski, założyciel i muzyk KzWW. - To również aktywistka, mocno zaangażowana w kwestie społeczne, kulturowe i polityczne, walcząca o prawa kobiet i ochronę języka galicyjskiego. Koncept wspólnego albumu opiera się na ukazaniu analogii między peryferiami Europy: korzenną spuścizną muzyczną szeroko rozumianego Mazowsza oraz unikalnością tradycji hiszpańskiej Galicji.

Dorobek Kapeli Ze Wsi Warszawa zamyka "NORD" z marca 2012 roku.

Udostępnij! Tweetnij!