Aktualności

18-05-2015-12:34:26

Archive na urodzinach Katowic

Udostępnij! Tweetnij!

11 września w Strefie Kultury (parking między NOSPR i Muzeum Śląskim) w Katowicach odbędzie się koncert zespołu Archive. Występ uświetni Urodziny Miasta Kocham Katowice.

Archive fot. Mystic Production

- 150-lecie miasta to okazja, żeby po raz kolejny udowodnić, że Katowice są miastem kultury i muzyki, i to muzyki z najwyższej półki - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Dlatego zaprosiliśmy na wrześniowe urodziny miasta zespół Archive. Jestem przekonany, że ich koncert spodoba się mieszkańcom i przyciągnie do Katowic tysiące fanów z całego kraju.

Przez swoich fanów i wielu znawców muzyki Archive uznawani są za następców legendarnego zespołu Pink Floyd. Ich kolejne przeboje trafiają na szczyt list przebojów. Utwór "Again" z 2002 roku trafił na pierwsze miejsce listy przebojów Trójki, gdzie utrzymywał się przez kilkanaście notowań.

Wydany w styczniu 2015 roku album "Restriction" stał się drugim, najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce.

Muzyka Archive wymyka się sztywnej klasyfikacji, będąc niezwykle świeżym połączeniem gitar i elektroniki, często z użyciem analogowych syntezatorów.

Oto plan koncertów w ramach Urodzin Miasta Kocham Katowice:
11 września:
Misia FF czyli Michalina Furtak, wokalistka i basistka znana wcześniej z grupy tres.b. Jej debiut w 2013 roku został szybko doceniony, przynosząc jej Paszport "Polityki" i statuetkę Fryderyka
Natalia Przybysz tworząca wcześniej wraz z siostrą duet Sistars, wykonawczyni przeboju "Miód/Nazywam się niebo"
Archive

12 września:
Łąki Łan - grupa, której każdy koncert to teatralny, żartobliwy show. Grają żywiołowe połączenie muzyki punk i funky
African Salsa Orchestra grająca taneczną salsę orkiestra złożona z 7 europejskich wirtuozów tej kubańskiej muzyki pod kierunkiem znanego muzyka reggae Tikena Jah Fakoly'ego
Druga gwiazda z zagranicy

Impreza jest plenerowa i niebiletowana.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: archive