Aktualności

31-07-2015-17:50:56

BirdPen na koncertach w Poznaniu i Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

21 listopada w poznańskim klubie Pod Minogą i dzień później w warszawskiej Hydrozagadce wystąpi grupa BirdPen.

BirdPen fot. Archiwum z zespołu

BirdPen to projekt jednego z wokalistów niezwykle popularnego w Polsce zespołu Archive - Dave'a Pena i Mike'a Birda. Duet uformował się bardzo naturalnie - kilka lat temu panowie dzielili mieszkanie w Southampton. I choć na przestrzeni lat nagrali mnóstwo materiału i samodzielnie wydali kilka EP-ek, debiutowali dopiero w 2009 roku albumem "On/Off/Safety/Danger". Ostatni raz w Polsce byli w 2014 roku, w związku z premierą drugiej płyty - "Global Lows". Ich twórczość często porównuje się do dorobku Pink Floyd, Radiohead czy dokonań Archive, z którymi Pen nagrał już sześć krążków. Ostatnio również Mike dołączył do muzyków na scenie.

Listopadowe koncerty BirdPen związane są z promocją ich najnowszego albumu - "In The Company Of Imaginary Friends" - który ukazał się na początku maja. Płytę udało się nagrać dzięki kampanii na portalu Pledge Music. Materiał powstał w Abbey Road Studios pod okiem Frana Arkwrighta.

Wejściówki na koncerty BirdPen w Poznaniu i Warszawie dostępne są już na stronach Go-ahead.pl, Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: birdpen