Aktualności

19-08-2015-02:29:59

Pełen niespodzianek festiwal Unsound

Udostępnij! Tweetnij!

Ujawniono program festiwalu Unsound Surprise.

Holly Herndon fot. Archiwum artystki

Udział w imprezie potwierdzili m.in. Current 93, Laraaji, Health, Holly Herndon, Andy Stott, Zenker Brothers i Levon Vincent. Jak zwykle nie zabraknie kooperacji. Światową premierę będzie miał efekt współpracy Shackletona oraz gitarzystki Masako Takady i perkusistki Sayaki Himeno z japońskiej grupy Nisennenmondai; do Surgeona dołączy znana ze wspólnych działań z Lady Gagą Lady Starlight, artystka inspirująca się sceną techno z Birmingham; Charles Cohen pojawi się na scenie razem z Rabih Beaini. Romans to Tin Man i Gunnar Haslam, którzy poznali się w nowojorskim Bunkrze podczas Unsoundu 2011. Rimbaud jest natomiast efektem współpracy trzech polskich legend - Tomasza Budzyńskiego, Mikołaja Trzaski i Michała Jacaszka, którzy łączą siły w brutalnym połączeniu jazzu i noise'u.

- Motyw przewodni Surprise zrealizowany będzie na kilka sposobów - wyjaśniają organizatorzy. - Nie zapowiadamy prawie połowy wykonawców, tworząc kontrast między znanym i nieznanym, zabawiając się z prekoncepcjami z jakimi podchodzimy do słuchania muzyki, zwłaszcza w kontekście festiwalu.

- Niektóre z wydarzeń są całkowicie owiane tajemnicą, jak w przypadku wyjątkowego wieczoru, który odbędzie się ponad sto metrów pod ziemią, w spektakularnej sali balowej kopalni soli "Wieliczka" - dodają. - To jedno z kilku nowych miejsc na unsoundowej mapie, obok m.in. dawnej restauracji WARS-u na starym Dworcu Głównym czy przedwojennego, drewnianego magazynu PKP na ulicy Kamiennej.

Unsound Festival - Surprise odbędzie się w dniach 11-18 października w Krakowie.

Bilety na poszczególne wydarzenia dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro.

Więcej informacji pod tym adresem. //www.unsound.plUdostępnij! Tweetnij!