Aktualności

02-03-2017-15:46:12

Shackleton, Kangding Ray i Rebeka na Nowej Muzyce

Udostępnij! Tweetnij!

Znamy kolejnych wykonawców, którzy uświetnią tegoroczną edycję Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Wystąpią shackleton">Shackleton, Kangding Ray, Avalon Emerson, Rebeka, Chloe Martini i Niemoc. Ponadto ogłoszono powrót sceny Red Bull Music Academy.

Shackleton fot. Lars Borges

Tegoroczna odsłona Akademii na Tauron Nowa Muzyka Katowice przyniesie występy wielu wyjątkowych artystów z Polski i świata. Wśród zaproszonych znajdują się weterani muzyki elektronicznej, jak np. Luke Vibert, I-F czy duet Aux88, ale także znakomite DJ-ki, jak Paula Temple, Dr. Rubinstein i Avalon Emerson, mistrz hipnotycznego techno Lucy, intrygujący producenci Shackleton i Kangding Ray oraz zjawiskowi polscy wykonawcy - Rebeka, Chloe Martini oraz Niemoc.

Shackleton to jeden z najbardziej oryginalnych producentów wyrosłych ze sceny dubstepowej. Szersze uznanie zdobył dekadę temu, a późniejsze eksperymenty, czy to solo, czy w duetach z innymi artystami, potwierdziły status wyjątkowego twórcy. Jego mroczne i przestrzenne hybrydy UK garage, techno, ambientu, dubu i world music nie przestają zachwycać słuchaczy.

Kangding Ray to specjalista od eksperymentalnej elektroniki o klubowym charakterze. Urodzony we Francji David Lettelier od lat mieszka i tworzy w Berlinie, gdzie na co dzień pracuje jako architekt. Zawodowe zamiłowania dają o sobie znać w jego muzyce, pełnej melodycznych mikrostruktur, plątaniny atonalnych dźwięków i matematycznych rytmów.

Mimo młodego wieku i niedługiego stażu, Avalon Emerson regularnie udowodnia, że posiada nieprzeciętny talent. 28-latka pochodzi z pustynnej Arizony, ale mieszka i tworzy w Berlinie. Zarówno w setach dj-skich, jak i własnych produkcjach łączy futuryzm techno, brzmienia new wave, atmosferę amerykańskiego house'u i obfitość wrażeń rave'u.

Rebeka to nieprzewidywalny duet z Poznania, który podbija scenę muzyczną od 2010 roku. Obdarzeni niewyczerpaną energią, osiągającą punkt kulminacyjny podczas koncertów. Chloe Martini sama mówi o sobie, że tkwi "mentalnie w hiphopie, z popowym charakterem, wygładzonym na krawędziach przez miękkie R&B". Niemoc to elektroniczno-gitarowe trio
z Zielonej Góry, określające własną muzykę jako "post-wave", ale czerpiące również
z ambientu, postpunkowego brudu i tropikalnej muzyki tanecznej.

Wcześniej ogłoszeni artyści to: The Cinematic Orchestra (koncert otwarcia), Gang Gang Dance, Ry X AU Gold Panda, Luke Vibert, Michael Mayer, Christian Löffler & Mohna A/V live, Romare, Mall Grab, Lucy, Paula Temple, Yussef Kamaal, I-F, Palms Trax, Thomas Brinkmann, Porter Ricks, Princess Nokia, Fisz Emade Tworzywo, Ten Typ Mes, Food & Hilde Marie Holsen, Aux 88, Dr. Rubinstein i Ho99o9.

Trwa sprzedaż biletów na festiwal. Karnet 2-dniowy to koszt 230 zł, 3-dniowy karnet zakupimy w cenie 300 zł. Promocyjna cena karnetów 2-dniowych obowiązuje do końca marca. Karnety 3-dniowe, obejmujące koncert otwarcia festiwalu w katowickim NOSPR, można nabyć tylko na Ticketpro.pl oraz w NOSPR.Udostępnij! Tweetnij!