Aktualności

25-01-2016-17:39:55

Żywiołak powraca i idzie z kanią

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Żywiołak zaprezentował nowe nagranie zatytułowane "Idziemy z kanią".

Żywiołak fot. Wojciech Wojtowicz

Numer zapowiada nadchodzącą EP-kę "Muzyka psychoaktywnego stolema", która ukaże się 12 marca. Zestaw stanowić będzie wstęp do albumu długogrającego, nad powstaniem którego trwają obecnie bardzo intensywne prace.

Piosenka "Idziemy z kanią" opowiada o dawnym kaszubskim obrzędzie ścinania kani, który w niektórych regionach praktykowany jest do dzisiaj - odbywa się on w dniach przesilenia letniego i aktualnie przybiera nieco steatralizowaną formę. Sam teledysk to prawdziwa gratka dla największych fanów Żywiołaka, którzy dostają szansę sprawdzenia, jak wygląda życie ich ulubionej grupy "od kulis" - klip składa się z ujęć nakręconych przez członków zespołu w trasie.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Formacja Żywiołak zrealizowała dotąd wydawnictwa "Muzyka psychodelicznej Świtezianki" (2007), "Nowa Ex-Tradycja" (2008), "Nowa Mix-Tradycja" (2010) oraz "Globalna wiocha" (2011). W 2013 roku z zespołem pożegnali się Robert Wasilewski, Maciek Dymek, Monika Wierzbicka i Karina Kumorek. Robert Jaworski kontynuuje działalność pod nazwą Żywiołak.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Żywiołak