Aktualności

05-02-2016-15:00:16

Oranssi Pazuzu na trzech koncertach w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Fińska blackmetalowa kapela Oranssi Pazuzu zagra 11 marca we wrocławskim klubie Liverpool, 13 marca w warszawskiej Progresji oraz 14 marca w krakowskiej Rotundzie.

Oranssi Pazuzu fot. Archiwum zespołu

Jeśli przyjąć, że black metal od kilku lat ponownie rozkwita i zaskakuje swymi kolejnymi mutacjami, to Oranssi Pazuzu są bez wątpienia jednymi ze sprawców tego stanu rzeczy. Istniejąca od niespełna dekady formacja z Tampere i Seinäjoki, wraz z każdym kolejnym albumem poszerza granice gatunku o kolejne wymiary, będąc zarazem główną siłą napędową jego psychodelicznego odłamu. Systematycznie zwiększając swą siłę oddziaływania, począwszy od debiutu "Muukalainen Puhuu" (2009) i zwracając uwagę coraz liczniejszych fanów w rodzimej Finlandii oraz poza jej granicami, grupa zaistniała na międzynarodowej arenie dzięki wydanemu przed trzema laty albumowi "Valonielu". Zderzenie blackmetalowej surowości z astronomicznym rozmachem space rocka wprawiło w zachwyt słuchaczy pod każdą szerokością geograficzną.

Po premierze "Valonielu", Finowie wystąpili m.in. na OFF Festivalu w Katowicach. W rok 2016 Oranssi Pazuzu wchodzą z nową płytą. "Värähtelijä" będzie mieć premierę 26 lutego. Trwający ponad 70 minut, czwarty krążek zespołu to, jak przyznają sami muzycy, najcięższy i najbardziej atmosferyczny materiał w ich dotychczasowej dyskografii.

- "Värähtelijä" to kontynuacja drogi rozpoczętej na "Valonielu" - mówi lider Oranssi Pazuzu, Jun-His. - Z tą jednak różnicą, że zagłębia się jeszcze bardziej w stan czarnej hipnozy i łączy progresywne struktury ze swobodnie płynącymi partiami. Ta fuzja otworzyła przed nami nową, nieodkrytą wcześniej rzeczywistość.

Bilety:
Wrocław: 50 (przedsprzedaż)/60zł (w dniu koncertu)
Warszawa: 60 (przedsprzedaż)/70zł (w dniu koncertu)
Kraków: 50 (przedsprzedaż)/60zł (w dniu koncertu)


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!