Aktualności

09-05-2017-01:17:35

Zabierz rodzinę na koncerty Oranssi Pazuzu i Cobalt

Udostępnij! Tweetnij!

Najbliższe koncerty zespołów Oranssi Pazuzu i Cobalt zostały objęte akcją Family Friendly Gig. Występy odbędą się 12 maja w krakowskim Kwadracie, 13 maja w gdańskim B90 oraz dzień później 14 maja w poznańskim U Bazyla.

Oranssi Pazuzu fot. Archiwum zespołu

Oznacza to w skrócie, że każdy tata lub każda mama może przyjść na koncert z dziećmi do 16 roku życia, nie płacąc za ich bilet ani grosza.

Akcja dotyczy wyłącznie rodziców (lub opiekunów prawnych) z dziećmi; nie dotyczy dzieci będących pod chwilową opieką niespokrewnionej osoby dorosłej.

- Każdy artysta ma inną, specyficzną grupę fanów. Zauważyliśmy, że na niektórych wykonawców coraz częściej przychodzą rodzice ze swoimi pociechami - mówią inicjatorzy akcji. - Cieszy nas to niezmiernie, ponieważ uważamy, że rozwijanie pasji u młodych ludzi jest kwestią priorytetową. Muzyka na żywo i emocje z nią związane, są czymś wyjątkowym, ale niestety nie tanim. Ponieważ zdajemy sobie z tego sprawę, postanowiliśmy na niektóre wydarzenia organizować specjalne promocje.

Oranssi Pazuzu są jedną tych formacji, dzięki którym muzyka ekstremalna zrobiła astronomiczny krok naprzód. Jej kolejne albumy, a zwłaszcza wydany 26 lutego 2016 roku "Värähtelijä", podążają w kierunku, którego nigdy nie można w pełni przewidzieć, za to wrażenie, jakie pozostawiają u słuchacza jest zawsze spektakularne. Nieortodoksyjnie traktowany black metal, space rock, ambient, drone i sludge - to tylko niektóre puzzle tworzące soniczną mozaikę formacji Jun-Hisa. W 2017 roku przypada dziesięć lat działalności Oranssi Pazuzu.
Udostępnij! Tweetnij!