Aktualności

05-02-2016-16:07:15

Kolejne reedycje Phila Collinsa

Udostępnij! Tweetnij!

26 lutego ukażą się następne dwie pozycje w ramach serii wznowień płyt Philla Collinsa. Do rąk fanów trafią reedycje "Hello, I Must Be Going!" oraz "Dance Into The Light".

Phil Collins "Hello, I Must Be Going!" fot. Warner Music Poland

Pierwsza miała oryginalnie premierę w 1982 roku i była następczynią "Face Value". Na tej płycie znalazła się przeróbka kompozycji, która była jednym z hitów żeńskiej formacji The Supremes - "You Can't Hurry Love". Wersja Phila Collinsa także okazała się wielkim przebojem. Brzmienie albumu było bardziej organiczne, mniej zdominowane przez syntezatory. Płyta "Hello, I Must Be Going!" wielokrotnie pokryła się na świecie platyną oraz otrzymała nominację do Brit Awards oraz do Grammy.

Album "Dance Into The Light" ukazał się pierwotnie w 1996 roku. Także na tym wydawnictwie znalazły się piosenki, które dołączyły do bogatej już wtedy listy hitów Phila Collinsa. Były to przede wszystkim kompozycja tytułowa, ozdobiona przezabawnym teledyskiem z Dannym De Vito w roli głównej, "Wear My Hat", a także "Oughta Know By Now". Anglik, sam będący wybitnym perkusistą, wzbogacił brzmienie o liczne elementy perkusyjne, nawiązujące do tradycji afrobeatu. Ciekawie Collins zinterpretował klasyk Boba Dylana "The Time They Are A-Changin'", który album zamyka.

Reedycje zostały wzbogacone przez Phila Collinsa wersjami demo, wykonaniami koncertowymi piosenek oraz utworami ze stron B singli.

- Zawsze byłem dumny z moich piosenek w wersjach demo i zamieszczałem je jako strony B singli, z paroma wyjątkami - tłumaczy artysta. - Unikałem ich na składankach. Przygotowując reedycje, skupiłem się bardziej na tym, jak pięknie piosenki te ewoluowały podczas wykonywania na żywo, niż na tym, jak powstawały.

Podobnie jak w przypadku reedycji "Face Value" i "Both Sides", zmienione zostały okładki. Na wznowieniach będzie można zobaczyć obecny wizerunek Phila Collinsa, który przed kilkoma miesiącami zapozował do zdjęć dokładnie tak samo jak przed laty.

Wznowieniami płyt "Face Value" i "Both Sides" miały premierę pod koniec stycznia 2016 roku.

Regularny, solowy dorobek 64-letniego artysty zamyka album "Testify" z 2002 roku. W 2010 wydał zestaw coverów "Going Back".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!