Aktualności

02-03-2016-11:50:06

Marika i Lilly Hates Roses na koncertowym autobusie podczas Spring Break

Udostępnij! Tweetnij!

W dniach od 21 do 23 kwietnia w kilkunastu miejscach Poznania odbędzie się Enea Spring Break Showcase Festival & Conference. W ramach wydarzenia do Poznania przyjedzie autobus koncertowy Red Bulla. Wystąpi na nim sześć zespołów podczas dwóch z trzech festiwalowych dni (piątek oraz sobota).

Lilly Hates Roses fot. Tomasz S. Pasiek

Artyści którzy zagrają na muzycznym autobusie 22 i 23 kwietnia to: Marika, Lilly Hates Roses, Young Stadium Club, drewnofromlas, Bibobit i Extra.

Marika to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Doskonale znana publiczności w swoim pierwszym reggae-soulowym wcieleniu. Na koncie ma cztery płyty i nominacje do Fryderyków. Dzieliła scenę ze światowymi gwiazdami, jak Erykah Badu czy Macy Gray. Najnowszy album, "Marika Marta Kosakowska" otwiera nowy rozdział w jej karierze. Przynosi przemianę zarówno w zakresie stylistyki, jak i wizerunku. To płyta poetycka w warstwie tekstowej, a elektroniczna i avant-popowa w warstwie muzycznej.

Zespół Lilly Hates Roses powstał pod koniec 2012 roku i debiutował w legendarnym radiu KEXP singlem "Youth". Przypadkowe spotkanie Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego zaowocowało powstaniem duetu, który w swojej twórczości łączy inspiracje folkiem spod znaku Bon Ivera czy Neutral Milk Hotel z zamiłowaniem do muzyki Sonic Youth i Becka. Latem 2015 roku ukazała się ich druga płyta, zatytułowana "Mokotów".

Przestrzeń, moc i energia - te słowa idealnie określają łódzką grupę Young Stadium Club. Do tego można jeszcze dorzucić młodzieńczą naiwność i chęć zmieniania świata. Z jednej strony szczeniackie zakochanie, a z drugiej determinacja w osiąganiu zamierzonych celów. Young Stadium Club są tymi wspomnieniami, do których z przyjemnością chce się wracać. A to dopiero początek.

drewnofromlas jest projektem piątki znajomych z Trójmiasta i okolic, których połączyła muzyka. Na koncie mają dwie EP-ki i dwa albumy długogrające. Swoje brzmienie opierają na elektro-akustycznych instrumentach, a stylistycznie czerpią z szeroko pojętej muzyki klubowej, inspirując się mistrzami gatunków takich jak jazz, soul, roots, dub, drum'n'bass, jungle. Poza wspólnym graniem prowadzą również wydawnictwo tartak records.

Bibobit tworzą Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch, który inspiruje i w swojej twórczości łączy jazz, elektronikę oraz hip-hop. W ich singlowym debiucie udział wzięła sama Urszula Dudziak.

Trzech muzyków Extra tworzy melancholijne, melodyjne piosenki z polskimi tekstami. Na początku 2016 roku ukazała się ich debiutancka płyta. Elektroniczno-gitarowe aranżacje nawiązują do najnowszych, postpitchforkowych wzorców. Extra to też specjaliści od chwytliwych teledysków, klip do singlowego "Wyjechać" walczył o główna nagrodę festiwalu Off Camera w Krakowie.

Red Bull Tour Bus to wyjątkowy pojazd - mobilny autobus koncertowy ze sceną na dachu. Przez ostatnie 8 lat pojawił się w kilkudziesięciu miejscach kraju, prezentując świeżą dawkę młodych zespołów. U boku utalentowanych debiutantów wystąpili również tacy artyści jak Brodka, Pezet, Kamp!, Rasmentalism, Pogodno, Natalia Nykiel, Jamal i wielu innych. Red Bull Tour Bus był na juwenaliach, festiwalach, tworzył Małą Scenę w Jarocinie. Przy muzyce z dachu autobusu bawiły się tysiące ludzie - nie inaczej będzie podczas Enea Spring Break.

Tym razem Red Bull Tour Bus zlokalizowany będzie na Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury Zamek. Będzie to - poza Placem Wolności - druga plenerowa scena Enea Spring Break.

Bilety na Enea Spring Break cieszą się sporym powodzeniem, dlatego polecamy nie zwlekać z ich zakupem. Na imprezę można kupić wyłącznie 3-dniowe karnety w cenie 89 zł. Są dostępne na stronach: Go-ahead.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Biletomat.pl i Ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

Na Enea Spring Break zagra ponad 100 wykonawców, w tym m.in. Brodka, Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Rebeka czy Jazzombie.Udostępnij! Tweetnij!