Aktualności

23-03-2016-15:55:36

Nowy utwór Teho Teardo i Blixy Bargelda

Udostępnij! Tweetnij!

Teho Teardo i Blixa Bargeld opublikowali numer z nadchodzącego, wspólnego albumu.

Blixa Bargeld i Teho Teardo fot. Specula Records

Longplay zatytułowany "Nerissimo" ukaże się w kwietniu. "Nerissimo" to w języku włoskim stopień najwyższy przymiotnika "czarny" czyli najczarniejszy i nie chodzi bynajmniej o określenie muzyki na płycie mianem "czarnej". Czerń może mieć swoje zastosowanie w muzyce: tak jak kolor czarny zawiera w sobie wszystkie kolory, tak muzyka może zawierać w sobie wiele możliwości. Napisane i śpiewane w języku niemieckim, angielskim i włoskim, utwory dzieją się niczym odgrywane na szalce Petriego mikroskopijne dramaty jak "Ulga" czy surrealistyczna epopeja czyli siedem minut kosmicznej podróży "Animelle". Tytułowy utwór "Nerissimo" otwiera album w wersji angielskiej i zamyka go w wersji włoskiej.

Dzieło promuje utwór "The Beast", którego można posłuchać pod tym adresem.

Oto tracklista:
"Nerissimo"
"DHX 2"
"Ich Bin Dabei"
"The Empty Boat"
"The Beast"
"Animelle"
"Ulga"
"Nirgendheim"
"Give Me"
"Nerissimo" (Italian)

W ramach promocji materiału Teho Teardo i Blixa Bargeld 3 czerwca wystąpią w Teatrze Łaźnia Nowa. Bilety dostępne w kasie teatru (Kraków, os. Szkolne 25) na Laznianowa.pl oraz w sieci Ticketpro.pl i salonach Empik, koszt biletów w przedsprzedaży 65 zł, w dniu koncertu 75 zł.

Teho Teardo mieszka w Rzymie. To muzyk, kompozytor i realizator dźwięku. Autor ścieżek dźwiękowych do filmów zdobywców Oscara Paolo Sorrentino i Gabriele Salvatores. Laureat wielu nagród za muzykę, takich jak Ennio Morricone Prize czy włoskiego odpowiednika Oscara - David Di Donatello.

Blixa Bargeld urodził się w 1959 roku w Berlinie Zachodnim, jest samoukiem, aktywnym muzykiem, pisarzem, kompozytorem, wykonawcą i reżyserem. Przez ponad 10 lat był gitarzystą w zespole Nick Cave and the Bad Seeds. W 1980 roku założył i dalej prowadzi Einstürzende Neubauten. Obecnie mieszka w San Francisco, Berlinie i Pekinie.

Panowie pierwszą nagraną razem płytę "Still Smiling" wydali trzy lata temu.Udostępnij! Tweetnij!