Aktualności

11-04-2017-13:29:29

Teho Teardo i Blixa Bargeld grają Neila Younga

Udostępnij! Tweetnij!

Teho Teardo i Blixa Bargeld, którzy w ubiegłym roku gościli na koncercie w Krakowie, zaprezentowali swoją interpretację utworu Neila Younga.

Blixa Bargeld i Teho Teardo fot. Specula Records

Panowie wzięli na warsztat numer "My My, Hey Hey". Ich interpretacji można posłuchać pod tym adresem. Pod tutaj znajduje się oryginał Younga.

Nagranie promuje EP-kę "Fall", którą uzupełniają oryginalne kompozycje "Ziegenfisch", "Testosteron Sklave" i "Bianchissimo". Zestaw miał premierę w marcu 2017 roku i jest następcą wydanego w kwietniu 2016 wspólnego album muzyków, "Nerissimo".

Teho Teardo mieszka w Rzymie. To muzyk, kompozytor i realizator dźwięku. Autor ścieżek dźwiękowych do filmów zdobywców Oscara Paolo Sorrentino i Gabriele Salvatores. Laureat wielu nagród za muzykę, takich jak Ennio Morricone Prize czy włoskiego odpowiednika Oscara - David Di Donatello.

Blixa Bargeld urodził się w 1959 roku w Berlinie Zachodnim, jest samoukiem, aktywnym muzykiem, pisarzem, kompozytorem, wykonawcą i reżyserem. Przez ponad 10 lat był gitarzystą w zespole Nick Cave and the Bad Seeds. W 1980 roku założył i dalej prowadzi Einstürzende Neubauten. Obecnie mieszka w San Francisco, Berlinie i Pekinie.Udostępnij! Tweetnij!