Aktualności

05-04-2016-14:25:34

Ten Years After na dwóch koncertach w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

28 października w Gdańsku w klubie Parlament oraz dzień później we wrocławskim Alibi zagra brytyjska bluesrockowa kapela Ten Years After.

Dla wielu wykonawców zagranie na Festiwalu Woodstock stało się przepustką do wielkiej kariery. Tak było w przypadku Carlosa Santany, Joe Cockera i Ten Years After. Nazwani później jeżdżącą szafą grającą (ze względu na niekończące się trasy koncertowe) Brytyjczycy pokazali Amerykanom swój sposób widzenia bluesa, rock-bluesa, boogie oraz swingowania. Alvin Lee i koledzy doskonale odnaleźli się na amerykańskim rynku. W krótkim czasie stali się atrakcją koncertów klubowych a później super gwiazdą festiwali muzycznych. Płyty sprzedawały się doskonale a utwór "Love Like a Man" stał się ich następnym megaprzebojem. Szybkość gry na gitarze Alvina Lee postawiła go w grupie super gitarzystów. Ale i pozostali muzycy zostali zauważeni przez fanów i krytykę muzyczną.

Na przestrzeni lat doszło do licznych rotacji w składzie. Zmiany personalne nie zmieniły charakteru wykonywanej przez zespół muzyki. To w dalszym ciągu pełna pasji i energii grająca blues-rocka grupa. Wykonują stare przeboje zespołu, dodając do nich więcej bluesowgo smaczku a partie basu są ozdobą każdego utworu.

Obecny skład tworzą: Marcus Bonfanti, Colin Hodgkinson, Chick Churchill i Ric Lee.

Bilety już w sprzedaży na Pwevents.pl/pl/bilety.html.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!