Aktualności

08-04-2016-00:34:45

Te-tris oraz Żabson i Wac Toja przed Pushą T

Udostępnij! Tweetnij!

W roli supportów Pusha T, 3 maja w warszawskiej Proximie, pojawią się Te-trisoraz Żabson i Wac Toja.

Pusha T fot. Archiwum Artysty

Te-tris, czyli Adam Chrabin, to raper i producent, aktywny na polskiej scenie od ponad dekady. Wymieniany jest wśród legend polskiego freestyle'u i najciekawszych polskich raperów. Na koncie ma cztery oficjalne albumy, kilka mixtape'ów i jeden z najciekawszych nielegali w historii polskiego rapu – "Naturalnie EP".

Urodzony w Opocznie, a obecnie reprezentujący Kielce skład Viva La Bragga Żabson nie boi się eksperymentów. Łączy gatunki i inspiracje, tworząc swego rodzaju misz-masz, który powoli staje się co raz bardziej wyrazisty i rozpoznawalny. Żabson w niezwykle łatwy sposób przyswaja sobie nowoczesne trendy w hip-hopie i oddaje je słuchaczom w zaadaptowanej przez siebie formie.

Pusha T jest postacią doskonale znaną wszystkim fanom hip-hopu. Rozpoznawalność zyskał jako połowa duetu Clipse, który ściśle współpracował z The Neptunes, zarówno przy ich własnych produkcjach, jak i np. przy debiutanckim singlu Justina Timberlake'a "Like I Love You". Ich albumy zyskały uznanie zarówno w środowisku hip-hopowym, jak i w środowisku niezależnym. Drugi krążek, "Hell Hath No Fury", uważany jest przez takie serwisy jak Pitchfork, Complex czy XXL za jedno z najważniejszych rapowych wydawnictw XXI wieku.

Od 2009 roku Pusha T poświęca się jednak przede wszystkim karierze solowej. W 2010 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Kanye Westa, GOOD Music i zaangażował się w produkcję jego albumu "My Beautiful Dark Twisted Fantasy". Trzy lata później ukazał się jego pierwszy pełnowymiarowy krążek – "My Name Is My Name".
18 grudnia 2015 premierę miał najnowszy album rapera – "King Push – Darkest Before Dawn: The Prelude". Płytę zapowiadały trzy single: "Untouchable", "M.F.T.R." i "Crutches, Crosses, Caskets". Krążek jest zapowiedzią kolejnego wydawnictwa – “King Push".

Wejściówki na majowy koncert dostępne są na stronach go-ahead.pl, biletomat.pl, eventim.pl, ebilet.pl, ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.Udostępnij! Tweetnij!