Aktualności

21-04-2016-00:41:36

Shibusashirazu Orchestra, Tortoise i Easy Star All Stars w Lublinie

Udostępnij! Tweetnij!

Shibusashirazu Orchestra, Tortoise i Easy Star All Stars to gwiazdy tegorocznej edycji Wschód Kultury - Inne Brzmienia Art'n'Music Festival, który odbędzie się w dniach 6-10 lipca w Lublinie.

Tortoise fot. Archiwum Zespołu

Przez 5 dni festiwalu w Lublinie pojawią się artyści z 10 krajów świata, reprezentujący 3 kontynenty.

Shibusashirazu Orchestra to ponad trzydziestoosobowy big band, który tworzy na scenie prawdziwie niepowtarzalne widowisko, łącząc elementy jazzu, rock'n'rolla, muzyki tanecznej i dopełniając wszystko piękną scenografią i kostiumami. Ich koncerty to prawdziwa uczta dla zmysłów i szalona zabawa przez ponad 2 godziny.

Na drugim biegunie stylistycznym znajduje się kolejna z gwiazd festiwalu - grupa Tortoise. Artyści z Chicago to w zgodnej opinii krytyków muzycznych jeden z najważniejszych zespołów post-rockowych i instrumentalnych ostatnich 25 lat. Ich koncerty to również przeżycie z gatunku tych niepowtarzalnych. Znakomite brzmienie, wirtuozeria wykonania, śmiałe pomysły aranżacyjne i rozbudowane transowe kompozycje to po prostu światowa klasa.

Kolejnym z headlinerów jest nowojorski kolektyw Easy Star All Stars. Znakiem firmowym amerykanów jest branie na warsztat wybranych albumów legend światowej muzyki takich jak Pink Floyd, Radiohead, The Beatles czy Michael Jackson. Ich reggae'owe i dubowe aranżacje znanych utworów podbiły serca słuchaczy na całym świecie. Koncertowo Easy Star All Stars to ogromny ładunek pozytywnej energii, radość z obcowania z żywą muzyką i świetny, naturalny kontakt z publicznością.

Tradycją festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia jest przybliżanie działalności ciekawych wytwórni muzycznych. W tym roku swoją prezentację podczas imprezy będzie miał słynny niemiecki label Staubgold. Założona i dowodzona przez Markusa Detmera oficyna, to dziś uznana i doceniana marka na europejskim rynku muzyki alternatywnej. Staubgold zaczynał w latach 90. od wydawania głównie niemieckiej elektroniki i awangardy, by z biegiem lat rozszerzyć działalność na inne regiony świata oraz nowe gatunki i style muzyczne. W bogatym katalogu wytwórni możemy znaleźć tak wybitnych artystów jak choćby muzycy związani z kultową formacją Can, Faust, Klangwart czy Kammerflimmer Kollektief. Poza samym Markusem Detmerem (na festiwalu zaprezentuje obszerny, przekrojowy DJ set Staubgold Special), pojawią się też dwa znakomite składy. Wspomniany już wcześniej Kammerflimmer Kollektief oraz trio Aksak, w składzie: Jaki Liebezeit, Holger Mertin i Jozef Suchy. Zwłaszcza obecność Liebezeita, uznawanego przez wielu za najlepszego perkusistę swojego pokolenia (współzałożyciel grupy Can czyli ojców krautrocka, przez lata współpracował z Chetem Bakerem, Brianem Eno, Eurythmics czy Depeche Mode) będzie jednym z najistotniejszych wydarzeń tegorocznych Innych Brzmień.

Więcej informacji pod tym adresem.Udostępnij! Tweetnij!