Aktualności

05-09-2016-10:38:52

Nowa piosenka i intrygujący klip Pixies

Udostępnij! Tweetnij!

Dziwny, ponury klimat, szczury pod prysznicem, krew, zielone wymioty i Marilyn Monroe. To wszystko znajdziemy w nowym klipie zespołu Pixies.

Pixies fot. Archiwum zespołu

Animowany teledysk powstał do nagrania "Tenement Song". Twórcami filmiku są członkowie kolektywu Krank!, Neirin Best, Lianne Pierce i Xavier Burrow. Sam utwór utrzymany jest w średnim tempie i opiera się na akustycznym riffie. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Numer jest kolejnym, po "Um Chagga Lagga" i "Talent", który zapowiada album "Head Carrier". Longplay ukaże się 30 września. Materiał powstawał w studiach RAK w Londynie. W nagraniach udział brała nowa basistka, Paz Lenchantin. Nad brzmieniem czuwał Tom Dalgety.

Oto tracklista:
"Head Carrier"
"Classic Masher"
"Baal's Back"
"Might As Well Be Gone"
"Oona"
"Talent"
"Tenement Song"
"Bel Esprit"
"All I Think About Now"
"Um Chagga Lagga"
"Plaster Of Paris"
"All The Saints"

Pixies to czołowi przedstawiciele alternatywnego rocka. Wśród ich fanów byli David Bowie, Thom Yorke czy Kurt Cobain, a najważniejsze utwory grupy to "Monkey Gone to Heaven", "Here Comes Your Man", "Velouria", "Letter to Memphis" czy "Where Is My Mind?". W tym roku ekipa z Bostonu obchodzi trzydziestolecie istnienia. Poprzedni krążek bandu to "Indie Cindy" z kwietnia 2014 roku.

W ramach promocji nowego dzieła, Pixies 16 listopada wystąpią w poznańskiej Arenie. Bilety na koncert dostępne są cenach od 179 zł w sieci Eventim.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Pixies