Aktualności

16-09-2016-19:55:39

Iggy Pop na żywo z Londynu

Udostępnij! Tweetnij!

Po znakomitym przyjęciu albumu "Post Pop Depression", Iggy Pop zdecydował się na realizację koncertowej płyty i filmu.

Iggy Pop fot. Archiwum artysty

Longplay "Post Pop Depression" był efektem kooperacji Iggy'ego Popa i Josha Homme z Queens of the Stone Age. Panowie z materiałem ruszyli w trasę, a na scenie wspierali ich gitarzysta/klawiszowiec Dean Fertita (QOTSA, The Dead Weather) i znany z Arctic Monkeys perkusista, Matt Helders. Kto nie miał okazji zobaczyć muzyków na żywo, będzie mógł zrobić to w domowym zaciszu.

28 października ukażą się wydawnictwa "Post Pop Depression: Live at the Royal Albert Hall" dokumentujące koncert Popa i kapeli, który odbył się 13 maja w Londynie. Wśród 22 zaprezentowanych tego wieczora utworów znalazły się numery z albumu "Post Pop Depression", jak "Gardenia" i "American Valhalla", jak również klasyki z repertuaru Iggy'ego w tym "Lust for Life", "The Passenger" czy "Nightclubbing".

Pod tym adresem można sprawdzić zapis przeboju "The Passenger". https://www.youtube.com/watch?v=D9srgtTTVwk

Dzieło dostępne będzie w zestawach DVD + 2CD oraz Blu-Ray + 2CD, a także w formatach cyfrowych.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Legendą owiane są żywiołowe popisy 69-letniego dziś artysty na żywo.

Longplay "Post Pop Depression" miał premierę w marcu 2016 roku.Udostępnij! Tweetnij!