Aktualności

20-09-2016-18:47:50

Miejscovi z debiutancką płytą i instrumentami wiejskich muzykantów

Udostępnij! Tweetnij!

Ula i Bartka Mieszkuńcowie, którzy dali się poznać za sprawą formacji The Boogie Town, wracają z nowym projektem. Zespół nazywa się Miejscovi i mocno inspiruje się polskim folkiem.

Miejscovi fot. Archiwum zespołu

Miejscovi to pięciu muzyków których połączyła fascynacja muzyką polskich korzeni. Piosenki napisane w oparciu o oryginalne polskie obery, mazury, kujawiaki i polki grają w składzie inspirowanym składem typowej polskiej kapeli ludowej: skrzypce, akordeon, kontrabas, bębny. Część instrumentów została specjalnie wykonana dla Miejscovych przez wiejskich muzykantów, których poznali jeżdżąc po Polsce. Są więc cymbały spod Rzeszowa i barabany ze skórzanymi naciągami ze wsi pod Radomiem.

Wszystko to będzie można usłyszeć na płycie zatytułowanej "Tak się nie gra". Premierę longplaya wyznaczono na 21 października 2016 roku. Teksty wszystkich piosenek zainspirowane są językiem dawnych przyśpiewek, spisanych m.in. przez Oskara Kolberga i Zygmunta Glogera. Dzięki współczesnej produkcji oraz surowemu, przesterowanemu brzmieniu artyści przenoszą dawne polskie melodie do XXI wieku.

Jak to wypada można się przekonać, słuchając singla "Za Wasze zdrowie". Oficjalna tekstówka do piosenki znajduje się pod tym adresem.

Oto tracklista:
"Nie trzeba mi"
"Choć się serce rwie"
"Gdzieś za Rawą"
"U jeziora"
"Za Wasze zdrowie"
"Dla niej"
"A tam nad rzeką"
"Dziewczynę mieć ładną"
"Całym sercem jej"
"Kołysz, kołysz się"

- Nie dzielimy muzyki na gatunki i style - mówili artyści, inaugurując projekt Miejscovi. - Nie ma ona dla nas wytyczonych granic ani barier. Muzykę traktujemy jako sposób wyrażania siebie, swoich przemyśleń i pragnień. Dlatego też gdy dwa lata temu zrodziła się w naszych głowach chęć stworzenia czegoś innego, co pozwoliłoby nam wyrazić swoją tęsknotę za czymś naturalnym, dzikim, szalonym i niepoukładanym, nie dającym się zamknąć w ramy, sięgnęliśmy po polską muzykę ludową.

W skład formacji Miejscovi wchodzą Lulka Mieszkuniec (dawniej Ula), Bartek Mieszkuniec, Marcin Drabik, Marcin Fidos i Mateusz Wachowiak.

Przypomnijmy, że zespół The Boogie Town zasłynął utworem "Emily". Duet był też nominowany do Fryderyka w kategorii debiut roku. Na koncie ma dwa albumy - "1" z maja 2010 i "Grawitacja" z listopada 2011 roku.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Miejscovi