Aktualności

21-09-2016-01:39:36

Polska premiera biografii Scorpions

Udostępnij! Tweetnij!

Od 26 września 2016 roku będzie w Polsce dostępna biografia zespołu Scorpions. Książka ma tytuł "Wind of Change - Historia zespołu Scorpions", a jej autorem jest Martin Popoff.

Scorpions fot. Sony Music

Popoff to dziennikarz z wieloletnim stażem, dobrze znany na scenie metalowej. Na koncie mieszkańca Toronto jest ponad 40 pozycji książkowych (m.in. o UFO, Rainbow, Dio, Rush, Judas Priest, Black Sabbath czy Metallice). Brał też udział w produkcji filmów dokumentalnych oraz seriali telewizyjnych, w tym "Rush: Beyond the Lighted Stage" czy "VH1's Metal Evolution".

W Polsce "Wind of Change - Historia zespołu Scorpions" ukaże się nakładem wydawnictwa Kagra. Martin Popoff przedstawia historię grupy, analizując każdy utwór z każdego albumu, jaki kiedykolwiek został przez Scorpions nagrany. Od wydanego w 1972 roku "Lonesome Crow" przez "Blackout", "pożegnalny" "Sting In The Tail" aż po najnowszy "Return To Forever". Opisano historię powstawania każdej z płyt formacji, a także genezę każdej z klasycznych piosenek niemieckiej grupy.

Martin Popoff przeprowadził wywiady z osobami, które odegrały ważne role na przestrzeni wielu lat kariery Scorpionsów. O swoich doświadczeniach opowiadają między innymi Klaus Meine, Uli Jon Roth, Herman Rarebell, Rudolf Schenker i Matthias Jabs, a także wiele innych osób związanych z zespołem, w tym David Krebs, Ralph Rieckermann i Francis Buchholz.

Grupa Scorpions to hardrockowa legenda. Kapela sprzedała w czasie swojej kariery ponad 50 milionów płyt i nagrała przeboje "Rock You Like a Hurricane", "Still Loving You", "Rhythm of Love", "Holiday" czy "Wind of Change". Ostatni studyjny longplay bandu to "Return To Forever" z 2015 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: scorpions