Aktualności

23-09-2016-05:41:58

Rebel Babel Ensemble grają z Melą Koteluk

Udostępnij! Tweetnij!

L.U.C. zaprezentował nową odsłonę wielojęzykowego i transkulturowego projektu Rebel Babel Ensemble. Numer nosi tytuł "Lingon Lingon".

Jan Feat. fot. Archiwum artysty

Za mikrofonem stanęli L.U.C (Polska), Promoe (Szwecja), Rapsusklei (Hiszpania) oraz gość specjalny, Mela Koteluk. Artystów połączył Jan Feat., Duńczyk polskiego pochodzenia, kompozytor i performer, mózg całego przedsięwzięcia.

"Lingon Lingon" to numer o indywidualnościach i urokach języków. Do nagrania powstał klip zrealizowany ze zdjęć dokumentujących dwa wielkie koncerty transkulturowej orkiestry Rebel Babel Ensemble - występ w ramach 37. PPA we Wrocławiu i podczas festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę 2016.

- Teledysk ma formę fabularyzowanego dokumentu. Bohaterem jest 13-letni Patryk Byczk, muzyk z Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo, który spontanicznie zagrał ze mną solówkę na wielkiej scenie przed kilkoma tysiącami słuchaczy - opowiada L.U.C.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

- Jak coś robię to zawsze całym sercem, więc prace nad RBE doprowadziły do tego, że odcięli mi prąd a, że ten klip montowałem osobiście, cisnąłem w ciemnicy na kablu od sąsiadki - wspomina L.U.C. - Ten projekt to kompletny abstrakt, ale pięknie się rozwija! Stworzyliśmy ten klip także dla tych, którzy nie mogli dotrzeć na pierwsze, szalone koncerty naszego bezgranicznego Big Bandu.

"Lingon Lingon" zapowiada pierwszą płytę Rebel Babel Ensemble, która ukaże się 7 października.

Rebel Babel Ensemple to międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra orkiestr dętych. Platforma spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk, zawodowców i amatorów, przaśności i futuryzmu.Udostępnij! Tweetnij!