Aktualności

21-10-2016-06:00:00

Sorry Boys zapraszają do Rzymu

Udostępnij! Tweetnij!

"Roma" to tytuł trzeciego studyjnego albumu zespołu Sorry Boys. - Patronem Romy jest Apollo - bóg muzyki, poezji, miłości i światła - przewodnich tematów albumu - mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.

Sorry Boys "Roma" fot. Mystic Production

Longplay ukaże się 18 listopada. Metaforyczna Roma stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom.

- Patronem Romy jest Apollo - bóg muzyki, poezji, miłości i światła - przewodnich tematów albumu - mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.

Wśród inspiracji artyści wymieniają Chopina, Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski czy tradycję gospel.

Do współpracy zaproszono niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu -"Vulcano”. Miksy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

Oto tracklista:
"Lord"
"Apollo"
"Roma"
"Wracam"
"Mojo"
"Alleluia"
"Miasto Chopina"
"Water"
"Supernowa"
"Ukołyszę"
"Zwyczajne Cuda"

Warszawski zespół Sorry Boys zadebiutował w 2010 roku albumem "Hard Working Classes". Drugi longplay, "Volcano", miał premierę w listopadzie 2013 roku i znalazł się wysoko w wielu podsumowaniach płytowych roku. Siłą ich muzyki są hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie i głos Beli Komoszyńskiej.
Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Sorry Boys